30, 60, 90 – Pri akej teplote periete? Tu je návod na pranie, aby ste mohli prádlo správne vyprať!

Ak sa vám niekedy stalo, že ste si po vypraní zmenšili veľkosť svojho obľúbeného svetra o dve čísla, viete, že je rozdiel, pri akej teplote oblečenie periete.

Je dobré sledovať označenie teploty na oblečení. Ak to tak nie je alebo ak sa štítok odlepil, môžete zistiť, čo a pri akej teplote prať.

30 stupňov

Pre oblečenie, ktoré ste použili len niekoľkokrát a nie je špinavé, stačí 30 stupňov. Do tejto kategórie patria košele, blúzky a podprsenky. Do tejto kategórie patria aj pleteniny, záclony, závesy, zatemňovacie závesy a oblečenie obsahujúce umelé vlákna.

Hodvábne odevy by sa nikdy nemali prať v práčke, možno ich ľahko prať ručne.

60 stupňov

Do tejto kategórie patrí bielizeň, ponožky, uteráky, posteľná bielizeň, bavlnené oblečenie. Ak je niečo obzvlášť znečistené, raz to namočte a potom to spustite na 60 stupňov. Džínsy môžete prať aj pri 60 stupňoch.

90 stupňov

Pri teplote 90 stupňov by ste mali prať len vtedy, ak je na štítku uvedené 90 stupňov. Na druhej strane, veľmi znečistené, mastné alebo trávou znečistené, hrdzavé pracovné odevy je bezpečné prať pri tejto teplote. Zašpinenú posteľnú bielizeň a kuchynské uteráky môžete tiež vyprať, ale len ak ide o bavlnenú bielizeň.

Written By
More from redakcia
Banány v čokoládovom kréme: Výborný dezert, ktorým sa zavďačíte celej rodine!
Ingrediencie: smotana (30%) 400 ml čokoláda (60%) 300g maslo 100g práškový cukor...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *