4 recepty od mojej babičky: Používala ich na liečbu bolesti v hrdle a vždy zabrali!

Škriabe vás v hrdle a bolestivo prehĺtate. Tieto nepríjemné príznaky sú príznakmi bolesti hrdla. Ak sú príznaky mierne a nie sú spojené s vysokou horúčkou, opuchom a zväčšením lymfatických uzlín, môžete si v priebehu niekoľkých dní v domácej lekárni namiešať ten najlepší liek.

  • 1. Medovo-šalviový čaj: každý zápalový proces si vyžaduje, aby bolo telo správne hydratované.

Na bolesť hrdla nie je nič lepšie ako dobrý horúci čaj. Používajte šalviu lekársku, ktorej protizápalové a ústnu dutinu čistiace vlastnosti sú dobre známe v ľudovom liečiteľstve aj medicíne. Môžete ho osladiť agátovým medom a pridať trochu citróna.

  • 2. Čistenie hrdla v štýle babičky

Nezabudnite, že väčšina tradičných tipov má solídny vedecký základ. V prípade bolesti hrdla môžu byť často prítomné baktérie, ktoré vyvolávajú zápal. Táto baktéria je pri vysokých koncentráciách soli neživotaschopná, takže nasledujúca rada je veľmi vhodná:

V pohári vlažnej vody rozpusťte toľko soli, aby voda mala silnú slanú chuť, vypláchnite si ňou hrdlo a vypľujte ju. Na niektorých miestach sa nazýva “soľná gargarga”. Ak vám táto metóda nevyhovuje, môžete vyskúšať alternatívu v podobe jablčného octu.

Do veľkého pohára vody pridajte 2 polievkové lyžice koncentrovaného jablčného octu a máte pripravený prípravok na prepláchnutie hrdla.

  • 3. Chrenová šťava z klinčekov: táto kombinácia, ktorá sa na prvý pohľad môže zdať zvláštna, je naozaj účinná a ak ju vyskúšate, uvidíte, že ani nechutí zle.

Pridajte čajovú lyžičku čerstvo nastrúhaného chrenu k čajovej lyžičke rozdrvených klinčekov a pridajte do pohára horúcej vody. Pomaly popíjajte a 2-3-krát denne opakujte kúru s klinčekom a chrenom.

  • 4. Cibuľovo-klinčekové mlieko

Ingrediencie: 1 liter čerstvého domáceho mlieka, 1 veľká cibuľa, 2-3 klinčeky.
Príprava: Mlieko priveďte do varu s ost. surovinami, potom ho nechajte 1o minút vychladnúť a sceďte. Výsledný mliečny liek pite trikrát denne.

Ak sa Vám článok páči, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Magický recept, ktorý vylieči bolesti chrbta, kĺbov a nôh už za 7 dní.
Kedysi dávno som čítala rady vojenského lekára, ako si udržať kĺby v...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *