5 chýb, ktoré takmer všetci robíme v kúpeľni a ktoré poškodzujú zdravie našej pokožky…

Málokto si myslí, že pri takej jednoduchej činnosti, ako je sprchovanie, môžete urobiť chybu, ale v skutočnosti existujú pravidlá, ako si udržať zdravú pokožku.

Zhrnuli sme 5 typických chýb, ktoré robíme pri každom sprchovaní.

5. Umývame sa príliš dlho

Podobne ako horúca voda, aj dlhé kúpanie pokožku príliš vysušuje, čo vedie k vyrážkam a svrbeniu. Optimálna dĺžka sprchovania je približne 10 minút.

4. Často používajte penivé gély a telové šampóny

Čím viac je peny, tým viac povrchovo aktívnych látok je v perličkovom kúpeli. Tieto látky ničia prirodzenú ochrannú olejovú vrstvu, čo vedie k vysušovaniu a drsnosti pokožky. Okrem toho, ak vám antibakteriálne šampóny nepredpísal lekár, nemusíte ich používať denne.

3. Používate staré a mokré špongie

Vlhké špongie sú ideálnou živnou pôdou pre rast baktérií a plesní, preto je najlepšie meniť ich raz za 4 týždne. Skúste použiť žínku alebo uterák. Je tiež dôležité, aby ste po použití hubku vysušili.

2. Prílišné vysušenie pokožky

Osušte si telo mäkkým uterákom a nechajte ho trochu vlhké. Potom použite svoj obľúbený hydratačný krém a vaša pokožka bude jemná a zdravá!

1. Horúca voda

Horúca voda pokožku vysušuje a môže sa začať šupinatieť. Odplaví príliš veľa oleja z pokožky a zanechá ju bez ochrany. Zvyšuje tiež prietok krvi, čo často vedie k erytému, zápalu a vyrážkam. Ideálna teplota pre zdravú pokožku je 35-40 °C.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*