5 dôvodov, prečo môžu ženy bolieť prsia! Toto si musí prečítať každá žena!

Ženský prsník je špeciálna “štruktúra”, má mnoho funkcií nad rámec toho, aby naše telo bolo esteticky krásne. Z času na čas to bolí. Ak ste si to všimli aj vy, je dobré vedieť, čo môže spôsobovať bolesť pŕs.

Niekedy je bolesť pŕs úplne prirodzená, netreba prepadať panike!

1. Kvôli hormónom

V období pred menštruáciou a počas ovulácie väčšina žien zvyčajne pociťuje bolesť prsníkov. Ale bolesť prsníkov môže spôsobiť aj užívanie antikoncepcie.

2. Tehotenstvo

Jedným z príznakov tehotenstva môže byť bolesť prsníkov. V tomto prípade sú prsníky oveľa citlivejšie, najmä v prvom trimestri tehotenstva. Prsia rastú, prietok krvi sa zvyšuje a cievy sú viditeľnejšie.

3. Dojčenie

Po pôrode, či už žena dojčí alebo nie, môže stále pociťovať bolesť prsníkov. Ak sa bolesť stane takmer neznesiteľnou, stojí za to kontaktovať špecialistu, aby sa vylúčila možnosť mastitídy.

4. Zápal hrudníka

Na začiatku obdobia dojčenia môže dôjsť k upchatiu mliekovodov, v tomto prípade k zápalu a silným bolestiam. Zápal môže byť spôsobený aj infekciou, vírusom alebo baktériou. Okrem bolesti môže problém naznačovať aj začervenanie alebo horúčka.

5. Cysty

Cysty sú zvyčajne benígne a spôsobujú bolesť. Väčšie cysty sa už dajú nahmatať, na menšie len bolestivé príznaky. Oplatí sa čo najskôr navštíviť špecialistu.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*