5 dôvodov, prečo vás môžu bolieť prsia! Povinné čítanie pre každú ženu!

Ženské prsia sú zvláštnou “štruktúrou”, majú mnoho funkcií, ktoré presahujú estetickú krásu nášho tela. Z času na čas môže aj bolieť. Ak ste si to všimli, je dobré vedieť, čo môže spôsobovať bolesť prsníkov. Niekedy je bolesť prsníkov úplne prirodzená, preto sa neznepokojujte!

 • 1.Hormóny
  V období pred menštruáciou a v čase ovulácie väčšina žien zvyčajne pociťuje bolesť prsníkov. Užívanie antikoncepcie však môže spôsobiť aj bolesť prsníkov.
 • 2.Tehotenstvo
  Bolesť prsníkov môže byť príznakom tehotenstva. Prsia sú citlivejšie, najmä v prvom trimestri. Prsia sa zväčšujú, zvyšuje sa prietok krvi a cievy sú viditeľnejšie.
 • 3.Breastfeeding-dojčenie
  Po pôrode, či už žena dojčí alebo nie, môže stále pociťovať bolesť prsníkov. Ak sa bolesť stane neznesiteľnou, je vhodné vyhľadať odborníka, aby sa vylúčila možnosť mastitídy.
 • 4.Zápal prsníka: Na začiatku obdobia dojčenia môže dôjsť k zablokovaniu mliekovodov, čo môže viesť k zápalu a silnej bolesti. Zápal môže spôsobiť aj infekcia, vírus alebo baktéria. Okrem bolesti môže byť príznakom problému aj začervenanie alebo horúčka.
 • 5.Cysty
  Cysty sú zvyčajne nezhubné a spôsobujú bolesť. Väčšie cysty sa dajú nahmatať, na menšie upozorňujú len bolestivé príznaky. Je vhodné čo najskôr navštíviť odborníka.
Zdieľajte tieto užitočné informácie aj s ostatnými na Facebooku.
Written By
More from redakcia
Všimla si, že má na tele červené znamienka, išla k lekárovi a toto jej povedal…
Odborný termín pre drobné červené škvrny podobné znamienkam je angióm alebo materské...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *