5 mylných predstáv o mlieku, ktorým neverte!

Názory na mliečne výrobky sú veľmi kontroverzné, niektorí odborníci ich považujú za zdravé a iní ich konzumáciu vo veľkom množstve neodporúčajú. Poďme vyvrátiť mylné predstavy!

Tu je 5 mylných predstáv, ktoré môžu zmeniť váš názor na mlieko!
Mýtus 1: Nízkotučné mlieko je zdravšie

Pravda je, že nedávna štúdia ukázala, že ľudia, ktorí konzumujú mliečne výrobky s vyšším obsahom tuku, sú menej náchylní na srdcové choroby a cukrovku ako tí, ktorí si vyberajú nízkotučné druhy.

Iné výskumy ukázali, že vysokotučné mliečne výrobky znižujú riziko obezity tým, že sa skôr cítite sýti.

Mýtus 2: Mlieko spôsobuje upchatie nosa

Pravda je, že mlieko vám rozhodne nikdy nespôsobí nádchu alebo upchatý nos. Ak máte takýto pocit, je dobré vedieť, že je to len vo vašej hlave. Výskumníci vo Švajčiarsku dokázali, že ľudia, ktorí pravidelne pijú mlieko, nekašlú viac a nemajú upchatý nos viac ako ľudia, ktorí mlieko nepijú.

Mýtus 3: Posilňuje kosti

Pravda je, že štúdia z roku 2015 ukázala, že dospelí, ktorí konzumujú viac mlieka na doplnenie vápnika, nemajú silnejšie kosti. Nie je u nich ani vyššia pravdepodobnosť zlomeniny ako u tých, ktorí konzumujú menej mlieka. Vedci dospeli k záveru, že strava bohatá na vápnik nemá vplyv na zdravie kostí.

Mýtus 4: Mnohí ľudia nedokážu stráviť mlieko

Pravda je, že naše telo sa dokáže prispôsobiť tráveniu mlieka. Dokonca aj ľudia s intoleranciou laktózy často nepociťujú po pohári mlieka drastické príznaky. Odborníci tvrdia, že na to treba telo bombardovať oveľa väčším množstvom mliečnych výrobkov. Ak pijete mlieko pravidelne, vaše telo si na laktózu zvykne, aj keď ste na ňu boli predtým citliví.

Mýtus 5: Všetky mliečne výrobky obsahujú rovnaké množstvo vitamínov a minerálov

Pravda je, že mlieko a jogurt obsahujú viac živín ako syr a kyslá smotana. Syr má viac živín ako kyslá smotana, ale nemá toľko vitamínu D ako mlieko.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*