5 mylných predstáv o mlieku, ktorým nikdy neverte!

Názory na mliečne výrobky sú veľmi kontroverzné, niektorí odborníci ich považujú za zdravé a iní ich konzumáciu vo veľkom množstve neodporúčajú. Vyvráťme mylné predstavy!

Pozrime sa na 5 mylných predstáv, ktoré môžu zmeniť váš názor na mlieko!
Mýtus 1: Nízkotučné mlieko je zdravšie

Pravda: Nedávna štúdia ukázala, že ľudia, ktorí konzumujú mliečne výrobky s vyšším obsahom tuku, sú menej náchylní na srdcové choroby a cukrovku ako tí, ktorí si vyberajú nízkotučné druhy.

Iné výskumy zistili, že mliečne výrobky s vysokým obsahom tuku znižujú riziko obezity tým, že vám dávajú pocit sýtosti skôr.

Mýtus 2: Mlieko spôsobuje upchatie nosa

Pravda: mlieko vám rozhodne nikdy nespôsobí nádchu alebo upchatý nos. Ak máte tento pocit, je dobré vedieť, že je to len vo vašej hlave.

Výskumníci vo Švajčiarsku dokázali, že ľudia, ktorí pravidelne pijú mlieko, nekašlú viac a nemajú viac upchatý nos ako ľudia, ktorí mlieko nepijú.

Mýtus 3: posilňuje kosti

Pravda: Štúdia z roku 2015 ukázala, že dospelí, ktorí konzumujú viac mlieka na doplnenie vápnika, nemajú silnejšie kosti. Ani u nich nie je pravdepodobnosť zlomeniny vyššia ako u tých, ktorí konzumujú menej mlieka.

Vedci dospeli k záveru, že strava bohatá na vápnik nemá vplyv na zdravie kostí.

Mýtus 4: Mnoho ľudí nedokáže stráviť mlieko

Pravda: Naše telo sa dokáže prispôsobiť tráveniu mlieka. Dokonca aj ľudia s intoleranciou laktózy často nepociťujú po pohári mlieka drastické príznaky. Odborníci tvrdia, že na to je potrebné, aby ste svoje telo bombardovali oveľa väčším množstvom mliečnych výrobkov.

Ak pijete mlieko pravidelne, vaše telo si na laktózu zvykne, aj keď ste na ňu boli predtým citliví.

Mýtus 5: Všetky mliečne výrobky obsahujú rovnaké množstvo vitamínov a minerálov

Pravda: mlieko a jogurt obsahujú viac živín ako syr a kyslá smotana. Syr má viac živín ako kyslá smotana, ale nemá toľko vitamínu D ako mlieko.

Ak sa Vám tento článok páči, podeľte sa o tieto informácie aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*