5 signálov, že s vaším telom nie je niečo v poriadku. Ak niektorým z nich trpíte dlhodobejšie, hneď vyhľadajte lekára!

Bolesť hlavy

Okrem toho, že bolesť hlavy, ktorá je zvyčajne spôsobená citlivosťou na určité pachy, alergiami, stresom alebo dehydratáciou, môže byť okrem toho nepríjemná aj príznakom niečoho vážnejšieho.

Ak je problém chronický, môže to znamenať, že vám hrozí – alebo ste nedávno mali – mozgovú príhodu, pričom v niektorých prípadoch ide o príznak meningitídy alebo mozgového nádoru.

Kožná vyrážka

Stlačte kožu na vrchnej časti dlane. Normálne by sa to malo vrátiť do normálu ešte predtým, než budete môcť žmurkať, ale ak to trvá príliš dlho, niečo nie je v poriadku. Je to príznak ťažkej dehydratácie, cukrovky alebo dramatického chudnutia.

Rýchla tvorba modrín

Nie je nezvyčajné, že sa niektorým ľuďom ľahko tvoria modriny, ale ak nespadáte do tejto kategórie a napriek tomu sa vám pri najmenšom dotyku tvoria modriny, môže ísť o príznak leukémie.

Nezvyčajná zmena znamienok

Ak si všimnete, že sa niečo vo vašich materských znamienkach zmenilo, okamžite navštívte svojho lekára (ak napríklad zmenia farbu alebo veľkosť), pretože je to príznak rakoviny kože.

Krvácanie z nosa

Ak vám krváca nos pravidelne (3-4 krát týždenne), môže to byť niečo alergické alebo sa to stáva iba v zime, keď je teplota nižšia. Na druhej strane môže ísť o príznak Osler-Weber-Renduovho syndrómu alebo (zriedkavejšie) rakoviny v nosovej dutine.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*