5 varovných znakov, ktoré sa na vašej tvári objavia ako prvý náznak problémov!

Príznaky nedostatku vitamínov na tvári ľahko odhalíte, ak sa niekoľkokrát denne pozriete do zrkadla. Konzumácia správnych potravín im môže pomôcť predchádzať a odstrániť ich.

Ak ani po doplnení správnych živín nevidíte žiadnu zmenu, určite navštívte svojho lekára. Všetky tieto príznaky môžu byť vodítkom.

1. Bledá pokožka

Ak máte veľmi bledú pokožku, ale nie je to váš normálny tón pleti, pravdepodobne trpíte nedostatkom vitamínu B12. Môžete tiež pociťovať depresiu a únavu.

Riešenie: Ak chcete zvýšiť hladinu vitamínu B12, jedzte viac mäsa, vajec, rýb a morských plodov.

2. Suché a lámavé vlasy

Ak si všimnete, že vaše vlasy sú výrazne suché, lámavé alebo dokonca náchylné na tvorbu lupín, máte nedostatok biotínu. Tento nedostatok je zvyčajne vyvolaný užívaním antibiotík. V tele ho produkujú črevné baktérie, ale môžete ho získať aj z potravy.

Riešenie: Jedzte potraviny bohaté na biotín, napríklad pečeň a vaječné žĺtky. Zdraviu vlasov môžu pomôcť aj omega-3 mastné kyseliny (rybí olej, vlašské orechy).

3. Vypuklé oči

Ak si všimnete, že vaše oči sú abnormálne vypuklé, môže to byť príznakom nedostatku jódu (môže to byť aj nadmerná činnosť štítnej žľazy).

Riešenie: jedzte potraviny bohaté na jód, ako sú morské plody, morské riasy, jodizovaná soľ.

4. Bledé pery

Ak sú vaše pery bledé, môže to byť znakom toho, že trpíte nedostatkom železa, ktorý spôsobuje anémiu. Typické môže byť aj časté prechladnutie, nízky krvný tlak a únava, pretože krv nie je schopná dopraviť dostatok kyslíka k cieľovým bunkám.

Riešenie: Ak chcete zvýšiť hladinu železa, jedzte viac červeného mäsa, pečene a iných živočíšnych produktov, pretože živočíšne (hemové) železo sa vstrebáva iba efektívne.

5. Krvácanie z ďasien

Ak sú vaše ďasná obzvlášť krehké a často krvácajú, je pravdepodobné, že nemáte dostatok vitamínu C. Musíte byť veľmi opatrní, pretože váš imunitný systém môže byť oslabený.

Riešenie: Jedzte potraviny bohaté na vitamín C, ako sú šípky, kyslá kapusta a paprika. Mali by ste tiež premýšľať o doplnení stravy.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*