6 bolestí tela, ktoré prezrádzajú vážnejšie zdravotné problémy a nemali by ste ich ignorovať!

Bolesti, ktoré by sa nemali ignorovať
  • Mnoho ľudí má problémy s bolesťou. Zlé je, že im nevenujú pozornosť. To znamená, že nenavštívia lekára a zlé je, že nevedia, čo by mohli znamenať.
Šesť bolestí a čo naznačujú

Intenzívna bolesť chrbta: ak aneuryzma praskla, ide o naliehavú situáciu, ktorá môže mať fatálne následky. Ak bolesť nie je spôsobená aneuryzmou, môže byť príznakom obličkového kameňa.

Náhla bolesť v slabinách: Môže to súvisieť so skrúteným semenníkom. Krv sa neprečerpáva do jedného z dvoch semenníkov v dôsledku vrodenej anomálie, ktorá je spojená s narušením semenného tonusu. Ide o epididymitídu, čo je infekcia nadsemenníka, v ktorom sú uložené spermie.

Pretrvávajúca bolesť v trstine alebo chodidle: Únavová zlomenina sa zhoršuje pri fyzickej námahe. Nadmerná opakovaná záťaž tiež neumožňuje, aby sa kosť sama zahojila.

Akútna bolesť v bruchu: Bolesť môže znamenať zápal slepého čreva, pankreasu alebo žlčníka.

Prechodná bolesť na hrudníku: Pocit ťažoby na hrudníku, ktorý sa objaví náhle a po chvíli ustúpi, je zvyčajne príznakom poruchy trávenia.

Bolesť v nohe sprevádzaná opuchom: Môže ísť o hlbokú žilovú trombózu. Ide o stav, pri ktorom sa krv hromadí v dolných končatinách a vytvára krvnú zrazeninu. Ak sa zrazenina dostatočne zväčší, vznikne opuch nohy.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

 

Written By
More from redakcia
Túto zmes naneste na kúsok gázy a priložte si ju na hrudník! Jedna noc a kašeľ je preč!
Nanešťastie, vrtkavé, sychravé a chladné počasie nám spôsobuje čoraz väčšiu zimu. Kašľa...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *