6 bolestí tela, ktoré prezrádzajú vážnejšie zdravotné problémy, a prečo by ste ich nemali ignorovať.

Mnoho ľudí má problémy s bolesťou. Zlé je, že im nevenujú pozornosť. To znamená, že nenavštívia lekára, a zlé je, že nevedia, čo by mohli znamenať.

Šesť bolestí a čo naznačujú
  • Intenzívna bolesť chrbta: Ak aneuryzma praskla, ide o naliehavú situáciu, ktorá môže mať fatálne následky. Ak bolesť nie je spôsobená aneuryzmou, môže byť príznakom obličkového kameňa.
  • Náhla bolesť v slabinách: Mohlo by to súvisieť s torziou semenníkov. Do jedného z dvoch semenníkov sa neprečerpáva krv v dôsledku vrodenej anomálie, ktorá je spojená s narušením semenného tonusu. Ide o epididymitídu, čo je infekcia nadsemenníka, v ktorom sú uložené spermie.

  • Pretrvávajúca bolesť v trstine alebo chodidle: Únavová “zlomenina” sa zhoršuje pri fyzickej námahe. Aj nadmerné opakované zaťažovanie neumožňuje, aby sa kosť sama zahojila.
  • Akútna bolesť v bruchu: Bolesť môže znamenať zápal slepého čreva, pankreasu alebo žlčníka.
  • Prechodná bolesť na hrudníku: Pocit ťažoby na hrudníku, ktorá sa objaví náhle a po chvíli ustúpi, je zvyčajne príznakom poruchy trávenia.
  • Bolesť v nohe sprevádzaná opuchom: Môže ísť o hlbokú žilovú trombózu. Ide o stav, pri ktorom sa krv hromadí v dolných končatinách a vytvára krvnú zrazeninu. Ak sa zrazenina dostatočne zväčší, vznikne opuch nohy.
Podeľte sa o tieto informácie aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*