6 nezvyčajných príznakov, ktoré predvídajú srdcové ochorenie!

Každý štvrtý človek zomiera na srdcové ochorenie, ale je ťažké zistiť, kedy vás postihne. Existujú však nezvyčajné príznaky, ktoré problém predvídajú, ale väčšinou to ignorujeme…

1. Praskliny v ušnom lalôčiku

Tento jav je známy aj ako Frankovo znamenie a výskumy ukazujú, že je spojený so zvýšeným rizikom aterosklerózy, ochorenia, pri ktorom sa v tepnách hromadí plak.

2. Lipómy

Ďalším vonkajším príznakom problémov so srdcom sú žlté lipomy, ktoré sa objavujú na lakťoch, kolenách, zadku alebo očných viečkach. Hoci sú neškodné, sú príznakom väčších problémov.

3. Nechty

Tento jav môže byť znakom toho, že vaše srdce má problémy. Nechty menia tvar, sú hrubšie a širšie v dôsledku nadmerného rastu tkaniva. Zmena je zvyčajne bezbolestná a prebieha na oboch rukách. Problémom je, že krv sa nemôže dobre dostať do prstov, čo naznačuje, že srdce nemôže správne fungovať.

4. Kruh okolo dúhovky

Hoci nemá vplyv na zrak, jeho prítomnosť sa spája s rôznymi rizikami, ako je napríklad ischemická choroba srdca.

5. Zapálené ďasná a uvoľnené zuby

Stav našich zubov naznačuje aj stav nášho kardiovaskulárneho systému. Ústa sú plné baktérií, dobrých aj zlých. Zlé baktérie sa môžu z úst dostať do krvného obehu a spôsobiť zápal a dokonca aj srdcové ochorenia.

6. Modré pery

Ďalším príznakom je farba pier. Sú zvyčajne červené, ale môžu zmodrať aj u ľudí so srdcovými problémami, pretože telo nedokáže zásobovať tkanivá kyslíkom. Samozrejme, môže sa to stať aj v dôsledku extrémneho chladu alebo vysokej nadmorskej výšky.

Tieto príznaky môžu byť spôsobené aj inými ochoreniami, preto je lepšie sa nestresovať a poradiť sa s lekárom. Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*