6 spôsobov použitia jedlej sódy, o ktorých vám nikto nepovedal!

Jedlú sódu nájdete pravdepodobne v každej domácnosti, najčastejšie sa používa pri pečení, ale je dobrá aj pre vašu pleť a dá sa použiť aj na množstvo iných spôsobov.

Tu je 6 rôznych spôsobov využitia tohto drobného bieleho prášku.
1. Čistenie tváre

Skvelé na ňom je, že si nemusíte vyrábať zložitý krém z viacerých ingrediencií, stačí zmiešať 2 čajové lyžičky jedlej sódy s 1 čajovou lyžičkou vlažnej vody, potom si navlhčite tvár, naneste zmes a niekoľko minút si ňou potierajte tvár.

Potom by mala byť pleť takmer ako oživená, pretože jemné zrniečka jedlej sódy odstraňujú odumreté bunky a stimuluje sa krvný obeh.

2. Dobre pôsobí na celé telo

Sóda bikarbóna dokáže nielen omladiť tvár, ale aj osviežiť a obnoviť pokožku na celom tele. Zmes si môžete pripraviť takto: do trochy vody pridajte čajovú lyžičku sódy bikarbóny, pridajte 2 čajové lyžičky ovsených vločiek a votrite si ju do pokožky.

3. Pedikúra

Nemusíte míňať veľa peňazí v kozmetickom salóne, aby vaše nohy vyzerali čo najlepšie, vytvorte si vlastný kúpeľný salón doma pred pohovkou. Namočte si nohy na 20 minút, potom si pripravte krém s jedlou sódou a dôkladne si nohy natrite.

4.Detoxikačný kúpeľ

Tento kúpeľ je užitočný na zbavenie sa nahromadených toxínov. Kúpeľ sa odporúča pripraviť večer, pretože sa po ňom môžete cítiť unavení. Do vody na kúpeľ pridajte 2 malé poháre sódy bikarbóny a 1 pohár epsomskej soli. Kúpeľ by mal trvať aspoň 30 minút.

5. Starostlivosť o nechty

Ak si po čase neodstránite lak na nechty, vaše nechty zožltnú. S trochou jedlej sódy a peroxidovej vody sa to však dá napraviť.

6. Môže tiež vyčistiť akné

Aj v tomto prípade je potrebné urobiť pastu z jedlej sódy s trochou vody. Tú naneste na aknóznu pleť, vmasírujte a opláchnite. Pomôže to odstrániť aj čierne bodky a iné nečistoty.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Written By
More from redakcia
NAJLEPŠÍ makový koláč na krehkom cestíčku s džemom a pudingovou penou: Vyskúšajte aj vy!
Ingrediencie: 2,5 šálky polohr.múky (1 šálka = 250 ml) 4 lyžice práškového...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *