6 zvláštnych faktorov, ktoré ovplyvňujú vaše zdravie a návod, ako žiť dlhšie!

Viete, že prevencia znamená dobré zdravie. Na vaše zdravie však vplývajú aj ďalšie faktory, o ktorých pravdepodobne neviete. Až doteraz! Aké sú…. neznáme faktory, ktoré ovplyvňujú vaše zdravie? Objavte ich tu a zistite, ktoré z nich môžete ovplyvniť a čo sa oplatí urobiť.

Faktory, ktoré ovplyvňujú vaše zdravie:
Ste vysoký

Akú máte výšku? Podľa Americkej kardiologickej asociácie je pravdepodobnosť, že ženy s výškou nad 180 cm budú mať vo veku 75 rokov horšie fyzické a duševné zdravie, ako ženy s výškou pod 180 cm.

Práca na počítači

Väčšina z nás trpí problémami so zrakom súvisiacimi s počítačom, ako je rozmazané videnie a suchosť. Čo robiť?

▶ Osvojte si pravidlo “20-6-20”: každých 20 minút sa na 20 sekúnd pozrite na objekt vzdialený približne 20 metrov. Prestávky znižujú negatívny vplyv počítača na vaše oči.

▶ Znížte jas obrazovky: Mnohé monitory ponúkajú možnosti nastavenia jasu a tónov. Ak je to tak, vyberte si západ slnka. Teplé tóny svetelného spektra sú pre vaše oči menej škodlivé.

Váš vzťah k alkoholu

1 pohár bieleho vína denne je spojený s 13% zvýšeným rizikom vzniku melanómu. Naopak, zdá sa, že pivo, červené víno a liehoviny riziko nezvyšujú. Súvislosť medzi alkoholom a melanómom je najsilnejšia v tých častiach tela, ktoré sú menej vystavené slnku.

Nesprávne držanie tela

3 až 5-krát: Podľa priemyselných výskumníkov z Washingtonskej univerzity je mechanická záťaž extenzorového svalu krku pri používaní tabletu na pozeranie v neutrálnej polohe toľkokrát väčšia.

Medzi príznaky unaveného extenzorového svalu patrí svalová únava a bolesť. Tip na tvar: Vyhnite sa používaniu tabletu na nohách alebo dotyku s povrchom stola, čo sú dve polohy, ktoré pravdepodobne maximálne zaťažujú krk gravitáciou.

Vysoký príjem kofeínu

Výskumníci z Duke University zistili, že 500 mg kávy zvyšuje krvný tlak po zvyšok dňa. Nahraďte druhú šálku kávy počas dňa nálevmi s obsahom ibišteka, ktorý podľa štúdie TUFTS znižuje systolický krvný tlak v priemere o 8 percentuálnych bodov.

Fajčíte

Fajčiari mladší ako 50 rokov majú 8-krát vyššiu pravdepodobnosť vážneho srdcového infarktu ako nefajčiari.

Tu je návod, ako žiť dlhšie

Podľa výskumníkov z Harvardovej univerzity, ktorí analyzovali údaje o 70 000 ženách sledovaných počas ôsmich rokov, ženy, ktoré vidia veci pozitívne a optimisticky, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú žiť dlhšie.

Najoptimistickejší mali v priemere o 30 % nižšie riziko predčasného úmrtia. “Naše zistenia potvrdzujú, že by sme sa mali usilovať o stimuláciu optimizmu, ktorý je spojený so zdravším správaním a spôsobmi zvládania životných ťažkostí,” povedal vedúci štúdie Eric Kim.

Written By
More from redakcia
Ak raz vyskúšate tento domáci jogurt, už nikdy si ho nekúpite v obchode! Je oveľa zdravší, krémovejší a chutnejší!
Jogurt má mnoho pozitívnych účinkov, preto sa odporúča jesť ho pravidelne. Okrem...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *