7 dňová diéta s POHÁNKOU A KEFÍROM: Zbaví vás toxínov, zlepší pleť a zbavíte sa nadbytočných kilogramov!

Ak by sme to nazvali diétou, nebolo by to celkom spravodlivé. Pri tejto očiste totiž nikdy nebudete pociťovať hlad. Je vynikajúca, pretože prečistí nielen črevá, ale aj celý metabolizmus a schudnete z nej jedna radosť. Jediné čo k tomu budete potrebovať je kefír a pohánka.

Výsledkom konzumácie kefíru a pohánky po dobu jedného týždňa sú minimálne -5 kilogramov z vašej pôvodnej váhy. Pohánka aj kefír majú na telo také účinky, že ich môžete konzumovať prakticky donekonečna. Neexistujú hranice, kedy by ste mali prestať.

Aké účinky má tento detox?

Pohánka je mimoriadne nízkokalorická potravina, ktorá je ale neuveriteľne bohatá na živiny. Obsahuje veľké množstvo proteínov, rovnako ako horčík, fosfor, železo, vitamíny a aminokyseliny.

Kefír zasa podporuje správnu funkciu tráviaceho systému a vylučovaním odstraňuje z tela toxíny.

Po tejto očiste sa vám zlepší pokožka, zbavíte sa stresu a nespavosti a budete sa cítiť pripravení na ďalší týždeň. Pohánka dáva telu pocit plnosti a ľahkosti zároveň.

7 dní očisty

Strava počas siedmych očistných dní by mala byť zložená prevažne z pohánky. Ak nemáte radi kefír, môžete ho nahradiť nízkotučným jogurtom, dbajte však na to, aby ste ho neskonzumovali za deň viac ako liter. Nezabúdajte piť veľa vody. Kefír konzumujte buď so samotnou pohánkou, alebo približne polhodinu pred jej konzumáciou. Úbytok na váhe začnete zaznamenávať už na tretí deň.

Bez chuti?

Môže sa zdať, že pohánková diéta sa vám zdá fádna a bez chuti a neviete si predstaviť, ako niekto dokáže celý týždeň jesť len toto. Nemusíte sa strachovať. Pohánku si môžete skombinovať na raňajky so sušeným ovocím a bielym jogurtom.

Na obed si ju môžete pripravovať so zeleninou na spôsob rizota, prípadne si z nej spravíte polievku s cesnakom a majoránom. Všetky kombinácie sú fantastické a vašej očiste nijako neuškodia.

Zabudnite na tuk a cukor

Jediné obmedzenie, ktoré so sebou očista prináša, je pochopiteľne zákaz konzumácie cukru a tuku. Ak sa budete chcieť po očiste k týmto zložkám predsa len vrátiť, neočakávajte, že váhu si udržíte. Snažte a sladkosti a mastné jedlá aspoň obmedziť, ak ich nie ste schopní z jedálnička celkom vylúčiť.

Kontraindikácie konzumácie

Ako všetko, aj očisty majú svoje kontraindikácie, preto by sme sa do nich nemali nikdy vrhať bezhlavo. Pri kefírovo pohánkovej očiste je dôležité užívať multivitamíny, pretože pohánka aj napriek výživovej hodnote nedokáže dať telu toľko vitamínov a minerálov, koľko potrebuje na normálne fungovanie.

Aby ste sa necítili unavení, nezabúdajte telo dopĺňať potrebnými látkami. Táto očista nie je vhodná pre dojčiace a tehotné matky a takisto pre ľudí s ochorením tráviaceho ústrojenstva.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*