7 jedál, ktoré môžete jesť po 21. hodine a napriek tomu nepriberiete!

Ak ste sa niekedy pokúšali schudnúť, pravdepodobne ste počuli radu, že by ste nemali jesť po 21. hodine za žiadnych okolností. Nielen preto, že vtedy sa váš metabolizmus spomaľuje, ale aj preto, že trávenie jedla môže ovplyvniť kvalitu vášho spánku.

Ak nedovolíme telu poriadne si oddýchnuť, na druhý deň budeme nevyspatí a budeme mať chuť na viac tukov a sacharidov, čo bude mať opačný účinok.

Ale je tiež pravda, že môžeme mať pocit hladu v noci, ak bola večera príliš skoro. Sadneme si k filmu a chceme sa najesť, ale cítime sa vinní, pretože vieme, že nemôžeme.

Našťastie existujú potraviny, ktoré sa pred spaním nepovažujú za zlé. Pozrime sa, aké sú.

 • Pistácie
  Pistácie obsahujú zdravé tuky a pomáhajú spaľovať iné tuky. Znie to zvláštne, však? Vzhľadom na pomer kalórií a živín je to jedno z najvýživnejších semien. Ideálne večerné občerstvenie na nočné hladovanie.
 • Avokádo
  Ďalšia potravina, ktorá obsahuje podobne zdravé tuky. Konzumácia s mierou pomáha zrýchľovať metabolizmus a tiež reguluje hladinu tukov v krvi. Avokádo má tiež významný obsah horčíka, ktorý tiež pomáha zaspávať.
 • Morčacie mäso
  Na to nemusíte variť moriaka každý deň. Jesť studeného moriaka z chladničky je úplne v poriadku. Morčacie mäso je bohaté na bielkoviny a obsahuje aj aminokyselinu tryptofán, ktorá pomáha spať.
 • Celozrnné sušienky
  Ak máte chuť na niečo chrumkavé, čo je založené na sacharidoch, vyberte si celozrnné sušienky, ktoré stimulujú vstrebávanie a vstrebávanie tryptofánu, ktorý sa nachádza napríklad v morčacom mäse a vajciach.
 • Grécky jogurt
  Probiotiká v gréckych jogurtoch podporujú tráviaci systém a urýchľujú metabolizmus. Dodá vám pocit sýtosti a zabráni tomu, aby ste sa celú noc prejedali.
 • Čerešne
  Čerešne sú jedným z druhov ovocia, ktoré obsahujú melatonín. Hormón, ktorý prirodzene zlepšuje spánkový cyklus. Má tiež nízky obsah kalórií.
 • Tvaroh
  Tvaroh je potravina s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom sacharidov, ktorá pomáha zrýchliť metabolizmus a zároveň uľahčuje spánok.

Pozor: Aj tu však platí, že nebudete toho jesť na kilá. Je to len na zahnanie nočného hladu v primeranom množstve. 🙂

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi. 🙂

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*