7 potravín na prečistenie pľúc: Tu sú tie najlepšie na tento konkrétny účel…

Ochorenia pľúc a dýchacích ciest vo všeobecnosti sa nevyskytujú len u fajčiarov, hoci ako všetci vieme, práve oni majú najväčší problém. Takže je zrejmé, že prestať fajčiť a začať cvičiť je celkom dobrý spôsob, ako si vyčistiť pľúca.

Samozrejme, existuje aj iný spôsob, ktorý nie je taký známy, alebo skôr, aj keď sme o ňom počuli, nemyslíme si, že dokáže veľa. Zdravá strava je rovnako účinná, ak do svojho denného programu vždy zaradíte niektoré špecifické antioxidačné potraviny.

Aké sú však tie najlepšie na tento konkrétny účel?
Cibuľa

Cibuľa je bohatá na mnohé živiny, a tak nám pomáha pri mnohých ochoreniach, ako je rakovina alebo niektoré pľúcne infekcie. Okrem toho nám pomáhajú zbaviť sa hlienov a zároveň odstraňujú toxíny z nášho tela.

Zázvor

Ak chcete zázvor využiť vo svoj prospech, môžete si z jeho koreňov pripraviť čaj a zmiešať ho s citrónom. Tento nápoj veľmi pomáha pri dýchaní a odstraňuje toxíny z dýchacieho systému.

Prípadne môžete zjesť malý kúsok pri každom jedle, aby ste zlepšili trávenie a očistu tela.

Mrkva

Mrkva obsahuje betakarotén, ktorý sa mení na vitamín A. Tento vitamín, ako ukázali viaceré štúdie, výrazne znižuje pravdepodobnosť vzniku astmy a riziko rakoviny pľúc.

Cesnak

Cesnak je veľmi účinný na udržanie zdravého imunitného systému, pretože je prirodzeným protizápalovým prostriedkom. Nedávno sa v časopise Cancer Research Prevention uskutočnila štúdia, ktorá dospela k záveru, že ak dvakrát týždenne zjeme polovicu surového cesnaku, môžeme znížiť riziko vzniku rakoviny pľúc na polovicu.

Granátové jablko

Granátové jablká sú bohaté na antioxidanty a antokyány, čo sú rastlinné živiny, ktoré majú protirakovinové účinky. Konkrétne sa však ukázalo, že táto kombinácia je mimoriadne účinná, pokiaľ ide o spomalenie rastu a samozrejme aj šírenia škodlivých rakovinových buniek.

Ananás

Ananás je bohatý na bromelaín, čo je enzým, ktorý má schopnosť znižovať zápal dutín. Okrem toho je to prirodzený spôsob liečby niektorých opuchov pľúc, takže sa vám bude lepšie dýchať.

Táto konkrétna potravina však vďaka bromelaínu znižuje počet bielych krviniek, ktoré spôsobujú zápal, o 85 %.

Voda

A je samozrejmé, že sme nemohli vynechať vodu, ktorá je pre naše telo nevyhnutná a veľmi pomáha aj našim pľúcam. Voda tiež pomáha nášmu obehovému systému lepšie fungovať, udržiava pľúca hydratované a čistí ich od toxínov.

Ak je pre Vás tento článok prínosom, zdieľajte ho aj s ostatnými.
Written By
More from redakcia
Najlepší liek, ktorý vás zbaví žaludočných baktérií: Potrebujete iba 2 zložky!
Žalúdočné baktérie, ako napríklad Helicobakter pylori, sú dnes veľmi rozšírené. Ich liečba...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *