7 skrytých chorôb, ktoré sa prejavujú na vašej tvári! Takže dámy, nechoďte ku kozmetičke, ale k lekárovi!

Keď sa stretnete s lekárom tvárou v tvár, slová nie sú vždy potrebné. Oči sú zrkadlom duše a tvár je zrkadlom zdravia. A zdravotné problémy sa nedajú skryť zvonku!

Tu je 7 najčastejších vnútorných ochorení, ktoré sa odzrkadlia na Vašej tvári a je dobré ich poznať!
  • 1. Suchá, šupinatá pokožka a pery

Prvý príznak dehydratácie. Varovné znamenie potných žliaz, že hladina hydratácie sa výrazne znížila. Následnými dôsledkami sú zimnica, náhly prírastok hmotnosti.

  • 2. Nadmerné ochlpenie na tvári

U žien je rast “fúzov” znakom toho, že máme obrovský problém s hormonálnou rovnováhou, pretože sa zvýšila hladina mužských hormónov. Tento syndróm spôsobuje problémy mnohým ženám. Dámy nechoďte ku kozmetičke, ale k lekárovi!

  • 3. Mäkké, žltkasté škvrny na očných viečkach

Zmeny hladiny cholesterolu, ktoré môžu viesť k závažným srdcovým ochoreniam. “Majitelia” takýchto miest sú o 70 % viac ohrození infarktom.

  • 4. Vrecovité, opuchnuté oči

Krvné cievy, tento príznak môžu spôsobiť aj alergie, alebo prechladnutie. Vždy sa oplatí vykonať podrobné lekárske vyšetrenie, aby sa včas zistila príčina problému.

  • 5. Asymetrická tvár

Podľa lekára z Univerzity Georgea Washingtona má osoba, u ktorej sa v krátkom čase výrazne zmení tvár, takmer 100 % pravdepodobnosť, že dostane mŕtvicu. Ak sa to u vás v rodine vyskytlo, určite navštívte svojho lekára a zmeňte svoj životný štýl skôr, ako sa to stane!

  • 6. Zmenená farba pleti

Aj tie najmenšie zmeny môžu naznačovať, že niečo nie je v poriadku. Bledá pleť môže poukazovať na anémiu, žltá farba na ochorenie pečene a modrastý odtieň na ochorenie srdca alebo pľúc.

  • 7. Vyrážky, škvrny

Primárny mechanizmus niektorých tráviacich problémov. Môžu sa vyskytnúť aj alergické príznaky, ale tak ako vo všetkých prípadoch je vhodné navštíviť lekára a dbať na svoj životný štýl.

Podeľte sa o tieto užitočné informácie aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *