8 každodenných vecí, ktoré robíme a ktoré nám v skutočnosti škodia! Zdanlivo neškodné veci vás môžu ohroziť!

Život je plný prekvapení a niektoré z nich nám môžu poriadne vyraziť dych. Napríklad, keď sa ukáže, že veci, ktoré ste roky robili denne, vám pomaly, ale isto uberajú na zdraví. Kto by to bol povedal, že tieto zdanlivo neškodné veci vás môžu ohroziť. No lepšie je to zistiť neskoro ako nikdy.

1. Nosenie žabiek

Vaše prsty na nohách sa nadmerne ohýbajú, aby ste si žabky udržali, a sú viac vystavené plesňovým infekciám. Okrem toho nie je ničím výnimočným, že si pri nich spôsobíte podliatiny a bolesti svalov.

Milovníkom žabiek sú známe aj bolesti päty, chrbta a kolien. Ďalším častým problémom je, že nadmerné obúvanie v kĺboch prstov na nohách môže zhoršiť existujúce pukliny.

2. Používanie ústnej vody po čistení zubov

Ústnu vodu používajte len po jedle alebo pred čistením zubov. Keď si ňou vyplachujete zuby, vyplavíte vysokú koncentráciu fluoridu za fluorid s nízkou koncentráciou, ktorý priťahuje mikróby. Tento zvyk nakoniec vedie k vzniku zubného kazu.

3. Nosenie úzkych džínsov

Úzke džínsy znižujú prietok krvi a v podstate nechávajú vaše svaly lačniť po väčšom množstve kyslíka. Úzke džínsy vedú aj k plesňovým infekciám, ako je napríklad múčnatka. Okrem toho spôsobujú častejšie močenie a dokonca slabosť močového mechúra.

4. Tlačenie doma

Laserové tlačiarne a tie, ktoré používajú toner do tlačiarní, celkovo uvoľňujú extrémne malé častice, ktoré môžu spôsobiť poškodenie srdcovo-cievneho systému alebo dýchacích ciest, ak ste v ich blízkosti. Jedna štúdia vykonaná na potkanoch ukázala, že 21-dňové vystavenie časticiam tonera narušilo ich metabolizmus, imunitnú odpoveď a ďalšie biologické procesy.

5. Čítanie počas ležania v posteli.

Čítanie pred spaním znie ako relaxačná záležitosť, v skutočnosti je však dosť škodlivé. Veľmi zaťažuje oči. Poloha nie je vhodná, pretože vzdialenosť na čítanie by mala byť približne 15 palcov s uhlom 60 stupňov. Keď čítate v ľahu, vaše oči sa musia sústrediť nahor a dlho udržiavať nepríjemný uhol. To spôsobuje nepohodlie, rozmazané videnie a bolesti hlavy.

6. Používanie osviežovačov vzduchu

Väčšina osviežovačov obsahuje škodlivé chemikálie, ktoré neutralizujú pachy. Sú tiež potenciálnymi alergénmi a toxínmi životného prostredia. Časté používanie umelých vôní môže spôsobiť poškodenie pľúc a astmu.

Odporúča sa vyhýbať sa im aj preto, že priemysel osviežovačov vzduchu je málo kontrolovaný a nevieme, či sú tieto výrobky pre nás bezpečné.

7. Odpočívanie tváre na rukách.

Prvým dôvodom je hygiena – opretie tváre o nie príliš čisté ruky môže spôsobiť akné a šíriť baktérie. Druhý dôvod – udržiavate zlú polohu pri sedení. Možno si to ani nevšimnete, pretože podopieranie hlavy vám umožňuje pohodlnejšie sedieť dlhší čas. Vaša chrbtica sa tak prispôsobuje nesprávnej polohe a v dôsledku toho sa zhoršuje vaše držanie tela.

8. Nosenie topánok so špicatou špičkou.

Topánky so špicatou špičkou vyzerajú zvonku skvele, ale zvnútra ničia vaše nohy. Kvôli neprirodzenému tvaru prstov na nohách sa dostaví množstvo vedľajších účinkov: kladivkové prsty, otlaky, otlaky a mozole. Topánky tiež spôsobujú zápaly nervov, väčšinou medzi tretím a štvrtým prstom.

Na liečbu následkov sa používa terapia, injekcie alebo v závažných prípadoch chirurgický zákrok.

Ktoré veci robíte pravidelne? Zdieľajte tento článok aj so svojimi známymi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*