8 zvláštnych liekov s úžasnými výsledkami!

Spomínate si na tie zvláštne lieky, ktoré používala vaša babička, keď ste boli dieťa? Ich účinnosť bola nepopierateľná. Tu sú len niektoré z nich.

1. Zemiak na uhryznutie hmyzom

Možno to znie dosť zvláštne, ale naozaj to funguje! Odrežte veľký kus surového zemiaka a pripevnite ho lepiacou gázou na uhryznutie. Každých 12 hodín vymeňte plátok zemiaka za nový. Po týždni sa uhryznutie zahojí.

2. Cesnak na bolesť zubov.

V roku 1740 napísal zakladateľ metodistov John Wesley knihu o prírodných liekoch. V ňom sa zmieňuje o tom, že ak si do ucha vložíte strúčik cesnaku, zbavíte sa bolesti zubov. Prípadne si na zub natrite polovicu strúčiku cesnaku na 5-7 minút, aby ste zmiernili bolesť a vyliečili infekciu.

3. Pomarančové kôrky

Mnohé nosové spreje obsahujú pomarančovú príchuť na liečbu prechladnutia. Odrežte dva kúsky pomarančovej kôry a vložte si ich do nosných dierok. Ide o prirodzenú metódu, ktorá sa praktizuje už od 18. storočia.

4. Alkohol. Je to prírodný liek používaný v prírodnej medicíne.

Alkohol ničí baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Namočte kúsok látky do vodky a priložte si ju na nohy. Môžete použiť aj čistý alkohol.

5. Ceruzka na bolesť hlavy

Tento jednoduchý liek funguje, pretože bolesti hlavy sú často spôsobené nevedomým zatínaním čeľuste. Zahryznite ceruzku a uvoľnite čeľustné svaly. Budete prekvapení, ako rýchlo zmizne bolesť hlavy, ktorá vás trápi.

6. Jogurt na zápach z úst

Máte každé ráno nepríjemný zápach z úst? Jedzte jogurt! Zdravé baktérie obsiahnuté v jogurte pôsobia proti baktériám, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.

7. Sladké drievko na mozole

Sladké drievko môže zmäkčiť mozole. Zmiešajte prášok zo sladkého drievka s 1/2 čajovej lyžičky vazelíny a potrite ním miesta, kde ste našli problém.

8. Olivový olej proti nevoľnosti.

Ak budete pri cestovaní autom alebo loďou jesť olivy, nebudete trpieť morskou chorobou. Pri nevoľnosti sa totiž tvorí viac slín a olivy obsahujú triesloviny, ktoré pomáhajú vysušiť ústa a zabraňujú vzniku nevoľnosti.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj so svojimi priateľmi :).

Written By
More from redakcia
Zapečená miska s čímkoľvek, čo je po ruke: Toto sa Vám bude páčiť!
Prísady Zapečená miska sa stane vašou obľúbenou pochúťkou. Na porciu pre štyri...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *