9 kožných ochorení, ktoré určite vylieči čajovníkový olej…

Čajovníkový olej pochádza z austrálskeho čajovníka. Má protizápalové, antiseptické, antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti. Vďaka týmto vlastnostiam sa dá úspešne použiť na širokú škálu kožných problémov.

Ak ste ešte neobjavili jeho výhody, je načase začať. Nájdite 100 % čistý čajovníkový olej a použite ho na nasledujúce kožné problémy.

 • 1#Akné
  Pomáha upokojiť začervenanú, zapálenú pokožku a vyčistiť upchaté póry. Zmiešajte niekoľko kvapiek čajovníkového oleja s trochou kokosového alebo olivového oleja a aplikujte 1-2 krát denne na postihnuté miesto.
 • 2# Ekzém
  Znižuje začervenanie a podráždenie. Zmiešajte 20 kvapiek čajovníkového oleja s polovicou šálky kokosového oleja a 2x denne naneste na postihnuté miesto.
 • 3# Bradavice
  Je tiež známe, že má antivírusové vlastnosti, čo z neho robí vynikajúci prostriedok na liečbu bradavíc. Vysuší ich a samé zmiznú z pokožky. Na bradavicu naneste čistý čajovníkový olej, priložte na ňu obväz a nechajte ho pôsobiť cez noc.
 • 4# Vredy
  Čistým vatovým tampónom s čajovníkovým olejom niekoľkokrát denne utierajte infikované miesto.
 • 5# Podráždenie pri holení, zápal
  Čajovníkový olej pomáha redukovať začervenanie a podráždenie. Po holení naneste pomocou vatového tampónu niekoľko kvapiek čajovníkového oleja zmiešaného s kokosovým olejom.

 • 6# Rezné rany, infikované rany
  Má hojivé účinky na rezné a infikované rany. Očistite postihnuté miesto a potom rozpustite 2 kvapky čajovníkového oleja a 2 kvapky levanduľového oleja v jojobovom oleji. Zmes naneste na postihnuté miesto a na noc ho obviažte. Ráno si urobte očistu.
 • 7# Atletická noha
  Zmiešajte 20 kvapiek čajovníkového oleja s 1/4 šálky pšeničnej múky a 1/4 šálky sódy bikarbóny. Očistite si nohy a 2x denne naneste zmes.
 • 8# Jazvy po kiahňach
  Kiahne často zanechávajú po poškriabaní jazvy. Zmiešajte 5 kvapiek čajovníkového oleja v kokosovom alebo olivovom oleji a nalejte ho do prúdu tečúcej vody, kým si púšťate kúpeľ. Strávte v ňom aspoň polhodinu.
 • 9# Psoriáza
  Čajovníkový olej pomáha zmierniť podráždenie a bolesť spôsobené psoriázou a tiež zabraňuje jej šíreniu. Zmiešajte 10 kvapiek čajovníkového oleja s 2 polievkovými lyžicami tekutého kokosového oleja a zmes naneste na postihnuté miesto 2-3 krát denne.
Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!
 • Ak ste na nejakú zložku alergický, treba sa najskôr poradiť so svojím lekárom.

Written By
More from redakcia
Domáca pizza pre najväčších gurmánov: Tento recept si obľúbi každý!
Patríte medzi milovníkov talianskej kuchyne? Milujete pizzu? Vyskúšajte nefalšovaný pravý taliansky recept...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *