9 kožných ochorení, ktoré určite vylieči čajovníkový olej…

Čajovníkový olej pochádza z austrálskeho čajovníka. Má protizápalové, antiseptické, antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti. Vďaka týmto vlastnostiam sa dá úspešne použiť na širokú škálu kožných problémov.

Ak ste ešte neobjavili jeho výhody, je načase začať. Nájdite 100 % čistý čajovníkový olej a použite ho na nasledujúce kožné problémy.

 • 1#Akné
  Pomáha upokojiť začervenanú, zapálenú pokožku a vyčistiť upchaté póry. Zmiešajte niekoľko kvapiek čajovníkového oleja s trochou kokosového alebo olivového oleja a aplikujte 1-2 krát denne na postihnuté miesto.
 • 2# Ekzém
  Znižuje začervenanie a podráždenie. Zmiešajte 20 kvapiek čajovníkového oleja s polovicou šálky kokosového oleja a 2x denne naneste na postihnuté miesto.
 • 3# Bradavice
  Je tiež známe, že má antivírusové vlastnosti, čo z neho robí vynikajúci prostriedok na liečbu bradavíc. Vysuší ich a samé zmiznú z pokožky. Na bradavicu naneste čistý čajovníkový olej, priložte na ňu obväz a nechajte ho pôsobiť cez noc.
 • 4# Vredy
  Čistým vatovým tampónom s čajovníkovým olejom niekoľkokrát denne utierajte infikované miesto.
 • 5# Podráždenie pri holení, zápal
  Čajovníkový olej pomáha redukovať začervenanie a podráždenie. Po holení naneste pomocou vatového tampónu niekoľko kvapiek čajovníkového oleja zmiešaného s kokosovým olejom.

 • 6# Rezné rany, infikované rany
  Má hojivé účinky na rezné a infikované rany. Očistite postihnuté miesto a potom rozpustite 2 kvapky čajovníkového oleja a 2 kvapky levanduľového oleja v jojobovom oleji. Zmes naneste na postihnuté miesto a na noc ho obviažte. Ráno si urobte očistu.
 • 7# Atletická noha
  Zmiešajte 20 kvapiek čajovníkového oleja s 1/4 šálky pšeničnej múky a 1/4 šálky sódy bikarbóny. Očistite si nohy a 2x denne naneste zmes.
 • 8# Jazvy po kiahňach
  Kiahne často zanechávajú po poškriabaní jazvy. Zmiešajte 5 kvapiek čajovníkového oleja v kokosovom alebo olivovom oleji a nalejte ho do prúdu tečúcej vody, kým si púšťate kúpeľ. Strávte v ňom aspoň polhodinu.
 • 9# Psoriáza
  Čajovníkový olej pomáha zmierniť podráždenie a bolesť spôsobené psoriázou a tiež zabraňuje jej šíreniu. Zmiešajte 10 kvapiek čajovníkového oleja s 2 polievkovými lyžicami tekutého kokosového oleja a zmes naneste na postihnuté miesto 2-3 krát denne.
Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!
 • Ak ste na nejakú zložku alergický, treba sa najskôr poradiť so svojím lekárom.

Written By
More from redakcia
Táto voda je rýchlym riešením “črevných problémov”!
Ryžová voda má pozitívny vplyv na pohyb čriev V živote existujú tri...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *