9 príznakov, ktoré naznačujú, že vo vašom tele rastie rakovinový nádor!

Rakovina sa často lieči veľmi ťažko, pretože nemá ľahko rozpoznateľné príznaky a obávané ochorenie sa vyvíja zákerným spôsobom. Preto sú dôležité pravidelné lekárske prehliadky, pretože včasné odhalenie akéhokoľvek ochorenia, dokonca aj rakoviny, môže zachrániť život.

Tu je 9 príznakov, ktoré môžu naznačovať vznik rakoviny.

1. Uzlíky pod kožou
Ak máte pocit, že máte pod kožou malú hrčku alebo hrčku, najmä v oblasti pŕs, semenníkov, krku, podpazušia, brucha, oplatí sa vyhľadať lekársku pomoc, najmä ak si všimnete zmenu zo dňa na deň.

2. Zmeny v črevnom trakte
Pravidelná bolesť žalúdka a brucha, krvavá, zmenená stolica, hnačka alebo zápcha môžu naznačovať, že vo vnútri niečo nie je v poriadku. V takomto prípade navštívte lekára.

3. Strata chuti do jedla, ťažkosti s prehĺtaním
Ak tieto problémy pretrvávajú dlhší čas, nechajte sa vyšetriť, pretože je lepšie liečiť problém včas ako neskôr.

4. Pľuzgiere v ústach, na jazyku
Ak sa vám v ústach, na ďasnách alebo na jazyku objavia belavé pľuzgiere, môže to tiež znamenať rakovinu. Rýchlo navštívte lekára.

5. Krvácanie
Ak sa u žien objaví akékoľvek krvácanie mimo menštruácie, ktoré sa môže objaviť v maternici alebo pošve, treba okamžite vyhľadať gynekológa.

6. Pravidelný kašeľ
Ak nie ste prechladnutý, teda všetko je v poriadku, ale často kašlete, môže to byť prvý príznak rakoviny pľúc, ale v niektorých prípadoch to súvisí aj s rakovinou žalúdka.

7. Rany, ktoré sa nechcú zahojiť
Ak sa porežete do prsta a rana sa nezahojí, pravdepodobne ide o váš imunitný systém, ktorý napáda skôr zdravé bunky ako patogény.

8. Zmeny hlasu

Tento problém naznačuje, že sa v hrtane začalo niečo škodlivé meniť.

9. Svrbenie kože
Imunitný systém sa snaží zničiť rakovinové bunky aj baktérie. Snaží sa to robiť pomocou bielych krviniek, takže tam, kde sa tieto bunky sústreďujú, často vzniká svrbenie.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*