Ak chcete pomôcť svojim pľúcam, siahnite po bylinkách, ktoré poznali aj naše babičky!

Bylinky nemusia byť používané iba na to, aby nám zaujímavo ochutili jedlo a aby tiež zaistili jeho príjemnú vôňu. Bylinky sú odnepamäti používané aj v ľudovom prírodnom liečiteľstve. My sa aktuálne pozrieme na tie, ktoré sú najlepším pomocníkom pre naše pľúca.

Mäta

Mäta je veľmi známa bylina, ktorá sa používa ako pri príprave čaju, tak aj studených nápojov. Mentol v nej obsiahnutý je skvelým pomocníkom na zlepšenie dýchania. Mäta tiež pomáha v prípade nadmerného zahlienenia, ktoré treba eliminovať. Pľúca vám za mätu poďakujú.

Eukalyptus

Rovnako ako mäta, tak aj eukalyptus je pomerne známou bylinou pre svoju charakteristickú vôňu. Táto bylina je dobrým pomocníkom pri uvoľnení dýchacích ciest, ale aj pokiaľ chceme potlačiť rôzne zápaly. Tiež je pozitívnou vlastnosťou efektívna liečba kašľa.

Šalvia na pľúca

Veľakrát sa táto bylina používa v kuchyni, ako prísada do jedál. Okrem toho sa môže hodiť aj na liečbu problémov s vašimi pľúcami. Ako v predchádzajúcich prípadoch, aj tu zajme jej celkom silná vôňa, ktorá sa môže pozitívne podpísať na uvoľnení dýchacích ciest.

Tymian

Znovu budeme v kategórii tých bylín, ktoré sa dajú použiť ako v kuchyni, tak aj pri domácom liečbe. Tymián vie nielen uvoľniť dýchacie cesty, ale vhod príde aj jeho antiseptický účinok, vďaka ktorému si vie dobre poradiť s bežnými príznakmi prechladnutia.

Oregano

Známa bylina nielen z talianskej a francúzskej kuchyne. Ak ste prechladnutí, alebo sa vám zle dýcha, určite zamierte do svojej kuchyne. Oregano pomôže uvoľniť dýchacie cesty, zlepší vaše dýchanie, rovnako ako vie posilniť imunitu. Pre pľúca prídu vhod aj silné antioxidačné vlastnosti.

Sladké drievko a pľúca

Jej vôňu a chuť poznáme skôr z cukríkov. Sladké drievko je totiž veľmi zabúdanou bylinou, čo je veľká škoda. Pri problémoch s dýchaním vie pomôcť eliminovať nadmerný hlien, podporí liečbu klasického prechladnutia, rovnako ako prispieva k regenerácii poškodených a podráždených slizníc.

Zdieľajte tento informatívny článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujeme. 🙂

Written By
More from redakcia
Babkin domáci sirup, ktorý Vás zbaví suchého kašľa aj silného podráždenia v hrdle!
Aj keď ide o relatívne mierny zdravotný problém, môže prerásť do vážnejšieho...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *