Ak je bolesť ramena a lopatky sprevádzaná tlakom v hrudníku, mali by ste okamžite zavolať pomoc!

Rameno je rovnako zložitý kĺb ako koleno – je to spojenie kostí, šliach a chrupaviek. Zaťaženie je samozrejme iné, ale to neznamená, že nemôže ublížiť rovnakým spôsobom. Ale čo za tým môže byť?

Rameno môže bolieť nielen kvôli kontaktným štruktúram kĺbu a je dôležité mať to na pamäti. Ak je bolesť ramena a lopatky sprevádzaná tlakom v hrudníku, mali by ste okamžite zavolať pomoc, pretože to môže byť príznakom srdcového infarktu.

V prípade, že bolesť ramena je spôsobená problémom s kĺbovými štruktúrami ramena a rozsah pohybu je obmedzený, oblasť okolo kĺbu je opuchnutá, červená, bolestivá na dotyk, teplá, je vhodné vyhľadať lekára, ktorý môže stanoviť diagnózu vykonaním príslušných testov.

Čo môže byť príčinou bolesti ramena?
Pozrieme sa na najčastejšie príčiny.

  • 1# Akútny zápal
    Takýto zápal je zvyčajne spôsobený námahou. Väčšinou súvisí so športovými aktivitami, pri ktorých dochádza k zvýšenému zaťaženiu ramenného kĺbu, ako je tenis, plávanie alebo bejzbal a golf. Ak často vykonávate podobné namáhavé činnosti a dostatočne neodpočívate, môžete si akútne zapáliť väzy.
  • 2# Zápal šliach
    Hlavnou príčinou zápalu šliach ramenného kĺbu je zápal rotátorov a väzov bicepsu. Pravidelné a časté používanie týchto šliach môže vyvolať ich zápal. Nemusíte byť profesionálny športovec, aby ste mali tento problém. Predisponovať vás k tomu môžu aj druhy práce, ktoré zahŕňajú zdvíhanie ťažkých predmetov, manipuláciu s veľkými strojmi alebo manipuláciu s veľkými predmetmi, ktoré rozkmitávajú kĺby.
  • 3# Zápal krčného zvierača
    Známa aj ako burzitída, čo je zápal tekutinou naplnených vakov, ktoré lemujú kĺby kostí. Za problémom môže byť aj častá záťaž, napríklad časté dvíhanie predmetov nad hlavu alebo hádzanie lopty. Takáto bolesť obmedzuje pohyb kĺbu natoľko, že aj jednoduché česanie alebo obliekanie je ťažké a bolestivé.
Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*