Ak sa stále budíte v rovnakú hodinu, pravdepodobne niektorý orgán vo vašom tele nie je v poriadku!

Budíte sa každú noc v rovnakom čase? Tento zvláštny jav môže mať vážny dôvod. Skrýva sa za ním zdravotný problém, ktorý treba okamžite riešiť. Na vine môže byť nerovnováha v toku energie v tele!

Podľa tradičnej čínskej medicíny prúdi energia celým naším telom. Ak je však jeho tok z nejakého dôvodu narušený, je to zlé. Zvyčajne je problém spojený s určitým telesným orgánom. Záleží však na tom, kedy sa zobudíte. Každá hodina je spojená s iným telesným orgánom, ktorý pravdepodobne nie je v poriadku.

21:00 – 23:00

Ak chodíte spať skoro a budíte sa už medzi 21:00-23:00, mali by ste sa zamerať na štítnu žľazu alebo endokrinný systém všeobecne. Je to preto, že žľazy sa vtedy dostávajú do rovnováhy a cievy sú aktívnejšie. Môžu sa vyskytnúť problémy so štítnou žľazou, nadobličkami, ale aj s imunitným systémom a metabolizmom. Dostali ste sa do postele v takomto čase a nemôžete zaspať? Na vine je príliš veľa stresu a starostí počas dňa.

23:00 – 1:00

V tomto čase sú hlásené problémy so žlčníkom. Ak ste počas dňa jedli veľa tučných a nezdravých jedál, tuky sa v noci dostanú do hry. Uprednostňujte zeleninu, orechy, olivový olej a semienka, aby ste mali dostatok zdravých tukov, ktoré vás udržia v spánku.

1:00 – 3:00

Je čas na očistu a odstránenie toxických látok z tela! Zobudíte sa potom? V tele sa vám hromadí veľa odpadových látok a máte oslabenú pečeň. Dostaňte ho do rovnováhy pitím väčšieho množstva čistej vody a obmedzením kofeínu a alkoholu.

3:00 – 5:00

Ranné prebudenie môže byť spôsobené nesprávnou funkciou pľúc. Ste bdelí, kašlete, kýchate alebo máte upchatý nos? Na vine nie je len prechladnutie, ale aj nezdravé stravovanie.

5:00 – 7:00

Prebudenie v tomto časovom rozmedzí znamená problémy s hrubým črevom. Ako hovorí tradičná čínska medicína, ak je tento orgán v nerovnováhe, hrozí riziko priberania a zápchy. Chcete, aby vaše hrubé črevo fungovalo správne? Pite veľa vody a vždy sa ráno snažte ísť na veľkú stolicu.

Zaujímavé však? Zdieľajte tento článok aj s ostatnými na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*