Ak ste ráno nepili teplú vodu, robili ste chybu! Začnite a sledujte účinky, ktoré sú neoceniteľné!

Ľudské telo pozostáva zo 60 – 80 % vody a preto je pitný režim veľmi dôležitý. Nie je však dôležité len pravidelné pitie od smädu, ale ak začnete deň horúcou vodou, urobíte dobrú vec pre vaše zdravie.

Množstvo denného príjmu tekutín závisí od pohlavia, veku, hmotnosti, fyzickej aktivity, stravy a ďalších faktorov.
Podľa štatistickej štúdie amerického inštitútu medicíny stačí mužom vypiť denne 3,7 litra tekutín a ženám asi 2,7 litra.

Okrem vody je v podstate jedno, v akej forme tekutinu prijmete: môže to byť vo forme šťavy, čaju, polievky, zeleniny alebo ovocia. Podľa východnej medicíny, je teplá voda považovaná za tajomstvo večnej mladosti. Nie vriaca voda, nie teplá, ale voda s teplotou 40 – 45 °C.

Najhoršie, čo môže človek pre svoje telo urobiť, je piť studenú vodu alebo nápoje s ľadom. Podľa tibetskej medicíny môže pohár horúcej vody ráno nalačno predĺžiť život o 10 rokov!

Horúca voda vraj prehluší živel ohňa a zabije choroboplodné zárodky v žalúdku, ktoré sa v ňom počas noci nahromadili. V Číne sa deti učia od detstva piť zohriatu vodu pred jedlom. Dokonca aj v kaviarni a reštaurácii, predtým ako vám prinesú objednávku, dostanete šálku horúcej vody.

Ajurvéda tvrdí, že pohár teplej vody po prebudení pomôže zbaviť sa migrény, vysokého krvného tlaku, anémie, obezity, artritídy a iných chorôb.

Keď sa nad tým zamyslíte, je to logické. Telo sa zo studenej vody neprebudí, ale utrpí šok a zapne signály zamerané na zohriatie vody na optimálnu teplotu – vnútornú telesnú teplotu.

Inými slovami, v tráviacich orgánoch sa môže vyskytnúť vazospasmus a na ochranu stien žalúdka a pažeráka sa produkuje viac hlienu, preto sa trávenie spomaľuje.

Súčasne so spazmom žalúdka dochádza k spazmu žlčníka a vytvára sa stagnácia žlče. Namiesto vstrebávania živín telo využíva energiu na reguláciu teploty.

Na plný žalúdok nemá zmysel piť horúcu vodu.Najlepšie je to urobiť ráno na lačný žalúdok.

  • Pohár takejto vody uvoľní svaly tráviacich orgánov, očistí steny žalúdka od zvyškov potravy a žalúdočnej šťavy a normalizuje acidobázickú rovnováhu.
  • Vďaka poháru horúcej vody ráno, sa zlepšuje metabolizmus, prečisťuje sa krv a posilňujú sa detoxikačné procesy organizmu cez pokožku, obličky a lymfatický systém.
  • Zlepší sa odtok žlče, telo sa postupne prebúdza, tráviaci systém sa naštartuje veľmi jemne, bez šokov a preťaženia.
  • Výsledkom takejto každodennej rannej procedúry bude čistá pleť, bez mastného lesku a akné, náhla strata hmotnosti bez akejkoľvek námahy a normalizácia krvného tlaku.

Netreba viac váhať a treba to vyskúšať!

Každé ráno si zohrejte šálku vody a pite ju pomaly, po malých dúškoch. S raňajkami sa neponáhľajte a počkajte aspoň 20 minút.

Začnite hneď…

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj s ostatnými na Facebooku :).

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*