Ak uvidíte v melóne toto, určite ho nejedzte! Dôvod je opodstatnený…

Určite nie je nič osviežujúcejšie a zdravšie ako zjesť kúsok červeného melóna. Preto sme melónu venovali priestor už v niekoľkých článkoch. Mnohý z nás ho obľubujeme nielen v lete, ale aj v zimných mesiacoch. Okrem toho je plný mnohých dôležitých vitamínov a minerálov.

S blížiacou sa jarou a letom sa objavuje na pultoch obchodov. Dnes vám poradíme, ako si vybrať taký, ktorý neohrozí vaše zdravie. Najprv si však zopakujme, čo melón obsahuje a prečo je taký prospešný pre naše zdravie.

Zdravotné výhody červeného melónu

Melón je bohatý na živiny a má nízky obsah kalórií, čo z neho robí optimálnu potravinu na chudnutie a celkovo zdravý životný štýl.
Je plná minerálov, vitamínov, enzýmov, antioxidantov a ďalších prospešných látok.

Čo sa týka jadier, väčšina ľudí ich vyhadzuje.

To je však chyba, pretože aj jadrá sú veľmi prospešné pre naše zdravie. Pomáhajú napríklad predchádzať rakovine a dokonca ju liečiť. Majú však aj ďalšie zdravotné výhody. Liečia vysoký krvný tlak, aterosklerózu a iné ochorenia.

Prečo nejesť melóny s prasklinami v dužine

Pri konzumácii melóna sa vždy zamerajte na praskliny v dužine. Ak v ňom objavíte dieru podobnú tej na úvodnom obrázku, okamžite ho vyhoďte. Je to jasný dôkaz, že melón nebol vypestovaný prirodzene, ale pomocou nebezpečných syntetických látok, ktoré urýchlili jeho rast a enormne zväčšili jeho objem.

Ak ho budete konzumovať, môžu sa u vás vyvinúť niektoré neurologické ochorenia alebo dokonca rakovinové nádory. Tento problém sa týka najmä dovážaných melónov. Musíme však byť ostražití, pretože nikdy nevieme, či sa podobnými praktikami v honbe za ziskom neriadia aj naši poľnohospodári.

Teraz, keď o tom viete, mali by ste byť pri ďalšom nákupe melóna opatrní. Nezabudnite, že vaše zdravie je na prvom mieste.

Záver

Ešte jedna malá pripomienka. Mnohí ľudia zaraďujú červený melón medzi ovocie, ale v skutočnosti ide o plodovú zeleninu. Názov “melón” má grécky pôvod a znamená “veľké jablko”. Červený melón obsahuje prevažne vodu, a preto je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Odporúča sa aj na detoxikáciu organizmu.

Ako sme však už zdôraznili, pri nákupe dbajte na zvýšenú opatrnosť a vyhýbajte sa odrodám s dierami alebo prasklinami v dužine.

Zdieľajte túto informáciu aj so svojimi priateľmi a rodinou, možno ani o tom nevedia.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*