Ak Vás trápi rednutie kostí, nezúfajte. Rozhodne vyskúšajte tento domáci liek, ktorý mi odporúčila moja známa!

Ľudia trpiaci osteoporózou majú zvyčajne veľké problémy s krehkými kosťami. K rednutiu môže dochádzať postupne od tridsiateho roku života, ale najväčšie problémy sa začínajú objavovať o dvadsať rokov neskôr. Rednutie kostí je väčším problémom u nežnejšej časti ľudského rodu, kde podľa rôznych vedeckých odhadov postihuje až päťdesiat percent populácie po menopauze.

Osteoporóza sa však vyskytuje aj u mužov. Tam sa jej výskyt odhaduje na približne dvadsať percent. Pri prevencii a podpornej liečbe tohto zdravotného problému môžu pomôcť aj bylinné prostriedky, ktoré si môžete pripraviť doma.

Príprava lieku
  1. Pripravte si dva diely konope, dva diely prasličky, dva diely listov žihľavy, dva diely rozdrvenej sóje, jeden diel lucerny, jeden diel červenej ďateliny a jeden veľký strúčik kvalitného cesnaku.
  2. Všetky prísady okrem cesnaku by mali byť úplne suché. V správnom pomere rozdrvte päťdesiat gramov bylín a sóje (lucerny a ďateliny po päť, zvyšok po desať).
  3. Všetko nalejte do približne 1,5 l nádoby a pridajte na plátky nakrájaný cesnak. Nalejte liter kvalitného potravinárskeho alkoholu alebo čistého 40% alkoholu. Miešajte.
  4. Nádobu odložte na tmavé, ale teplejšie miesto a nechajte všetky zložky lúhovať približne tri týždne, pričom ich občas premiešajte. Po tomto čase všetko preceďte, dôkladne vyžmýkajte gázu alebo tkaninu a liek na riedenie kostí nalejte do tmavých uzatvárateľných fliaš. Tie sa potom skladujú v tme.
Užívanie lieku

Bylinná tinktúra sa v prírodnej medicíne odporúča nielen pri osteoporóze, ale aj ako preventívne opatrenie pre ľudí so zvýšeným rizikom osteoporózy. Okrem toho je dobrým zdrojom prírodných estrogénov, ktoré môžu pomôcť zmierniť priebeh menopauzy. Okrem toho môže telu dodať aj niektoré dôležité minerály, napríklad kremík.

Podľa fytoterapeutov tento liek tiež zabraňuje strate mnohých dôležitých stopových prvkov a kvalitných bielkovín. Tinktúra by mala spomaliť celkové starnutie organizmu. Samozrejme, nemôžeme sa spoliehať na to, že bude robiť úplné zázraky. Dôležité je dopriať telu dostatok pohybu, ktorý je jednou z najúčinnejších metód boja proti rednutiu kostí.

Tento prírodný liek na osteoporózu sa odporúča užívať dvakrát denne – jednu čajovú lyžičku (desať mililitrov) po raňajkách a jednu po večeri. Pri prevencii rednutia kostí stačí jedna čajová lyžička každé ráno. Mala by sa podávať maximálne tri týždne, potom by mala nasledovať aspoň dvojtýždňová prestávka.

Z logických dôvodov nie je vhodný pre deti, tehotné alebo dojčiace matky a opatrní by mali byť aj ľudia, ktorí majú súčasne predpísané iné lieky. V takejto situácii je najmúdrejšie všetko starostlivo prediskutovať so svojím lekárom.

Ak bol tento článok pre Vás užitočný, zdieľajte ho aj ďalej so svojimi známymi.
Written By
More from redakcia
Úžasné! Ak vás trápi vracanie, hnačka, bolesť žalúdka, kŕče alebo iné príznaky, vyskúšajte túto metódu!
Asi len málokto z nás si uvedomuje účinky stláčania akupresúrneho bodu vedľa...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *