Ak vás trápia bradavice a vyrážky, vyskúšajte tento prírodný recept!

Kožné problémy, ako sú bradavice, znamienka alebo vyrážky, sú najčastejším kozmetickým problémom, ktorý trápi milióny ľudí na celom svete. Hoci obvykle nespôsobujú zdravotné problémy, aj tak vedia v podstatnej miere ovplyvniť sebavedomie postihnutého človeka.

Na uvedené kožné chybičky krásy existuje množstvo kozmetických prípravkov. Tie sú však pomerne drahé a neraz obsahujú rôzne škodlivé chemické prísady. Preto vám odporúčame použiť radšej prírodné spôsoby.

A na jeden takýto spôsob, obzvlášť účinný na bradavice, ale aj vyrážky či znamienka, vám dnes prezradíme recept.

Typy bradavíc a ich príčiny

Predtým než prejdeme k receptu, povedzme si viac o príčinách bradavíc, ktoré sa objavujú na rôznych častiach tela. Ich najčastejšou príčinou bývajú HPV vírusy. Ide o vírusy, ktoré sa prenášajú kvapôčkovo alebo intímnym stykom. Obvykle sú neškodné, ale existujú aj typy, ktoré sú podozrivé z vyvolávania rakoviny krčka maternice.

Dnes sa ale budeme zameriavať na tie, ktoré spôsobujú rast bradavíc na pokožke. Môžu byť rôzne veľkosti a konzistencie. Niektoré sú malé akoby v podobe stopky, iné zase veľké s drsným povrchom a občas spôsobujú aj bolesti.

Bradavice by sme nemali dráždiť, inak môžu začať krvácať alebo vo výnimočných prípadoch sa zmeniť na rakovinové. Preto ak máte bradavice na miestach, ktoré sa často trú (podpazušie či na krku a nosíte retiazky), potom je vhodné sa takýchto bradavíc pre istotu zbaviť.

Budete potrebovať tieto suroviny:
  • jablčný ocot
  • mydlo
  • vatové chumáčiky alebo tampóny
  • horúcu vodu
  • bavlnený uterák
Postupujte podľa nasledujúcich krokov:
  1. Najprv si postihnuté miesto umyte mydlom a teplou vodou. Po umytí pokožku osušte uterákom.
  2. Následne namočte vatový chumáčik do teplej vody a priložte ho na bradavicu na 10 minút. Bradavice sa tým zvláčnia a pripravia na ďalší krok.
  3. Potom namočte nový vatový chumáčik do octu a opäť ho priložte na bradavicu na 10 minút.
  4. Nakoniec si ošetrované miesto očistite vlažnou vodou a osušte.

Uvedenú procedúru opakujte každý deň, kým bradavice, vyrážky alebo znamienko neodpadne. Obvykle sa tak stane do pár týždňov. Výsledky tohto receptu budete skutočne milo prekvapení

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku:). Ďakujeme.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *