Ako deti sme ho poznali všetci: Toto je dôvod, prečo by ste detský olej nemali pustiť z ruky ani dnes!

Detský olej by ste mali mať po ruke aj vtedy, ak vaše deti už dávno vyrástli, alebo deti nemáte. Možností jeho využitia je skutočne veľa – od kozmetických až po výsostne praktické dôvody. Na toto všetko môžete použiť detský olej.

Perfektná kúra na suché päty

Pokožka nôh vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Každý deň dostáva poriadne zabrať a na niektorých miestach sa tak môžu vytvárať miesta veľmi suché, stvrdnutá a popraskaná koža. Natrite si pred spánkom nohy detským olejom.

Nechajte chvíľu pôsobiť a potom si na nohy navlečte ponožky a choďte spať. Ráno bude pokožka o poznanie hladšia, hydratovaná a svieža.

Na veľmi zhrubnutú kožu na päte, naneste olej, obaľte fóliou a obujte si ponožky. Nechajte pôsobiť cez noc.

Ruky od farby

Ak ste maľovali steny v byte a farba sa vám dostala aj na pokožku, existuje jednoduchý spôsob ako ju odstrániť. Použite bavlnenú handričku, ktorý namočíte do detského oleja. Zafarbené miesta jednoducho utrite handričkou a farba je razom preč.

Zázrak proti tvorbe strií

Jemná masáž týmto olejom pred spaním, má na pokožku úžasný vplyv. Špeciálne pre ženy v tehotenstve dokáže zastať dôležitú funkciu – v oblasti bruška a prsníkov predchádza tvorbe strií. Stačí jemne vmasírovať do pokožky, počkať než sa vsiakne.

Na podráždený nos pri nádche a suché pery

Ak vás pri prechladnutí a nádche trápi vysušená pokožka v oblasti nosa a tiež popraskané pery, neváhajte použiť detský olej. Urýchli hojenie, zastaví nepríjemné svrbenie a dokáže hydratovať po dlhú dobu.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*