Ako deti sme ho poznali všetci: Toto je dôvod, prečo by ste detský olej nemali pustiť z ruky ani dnes!

Detský olej by ste mali mať po ruke aj vtedy, ak vaše deti už dávno vyrástli, alebo deti nemáte. Možností jeho využitia je skutočne veľa – od kozmetických až po výsostne praktické dôvody. Na toto všetko môžete použiť detský olej.

Perfektná kúra na suché päty

Pokožka nôh vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Každý deň dostáva poriadne zabrať a na niektorých miestach sa tak môžu vytvárať miesta veľmi suché, stvrdnutá a popraskaná koža. Natrite si pred spánkom nohy detským olejom.

Nechajte chvíľu pôsobiť a potom si na nohy navlečte ponožky a choďte spať. Ráno bude pokožka o poznanie hladšia, hydratovaná a svieža.

Na veľmi zhrubnutú kožu na päte, naneste olej, obaľte fóliou a obujte si ponožky. Nechajte pôsobiť cez noc.

Ruky od farby

Ak ste maľovali steny v byte a farba sa vám dostala aj na pokožku, existuje jednoduchý spôsob ako ju odstrániť. Použite bavlnenú handričku, ktorý namočíte do detského oleja. Zafarbené miesta jednoducho utrite handričkou a farba je razom preč.

Zázrak proti tvorbe strií

Jemná masáž týmto olejom pred spaním, má na pokožku úžasný vplyv. Špeciálne pre ženy v tehotenstve dokáže zastať dôležitú funkciu – v oblasti bruška a prsníkov predchádza tvorbe strií. Stačí jemne vmasírovať do pokožky, počkať než sa vsiakne.

Na podráždený nos pri nádche a suché pery

Ak vás pri prechladnutí a nádche trápi vysušená pokožka v oblasti nosa a tiež popraskané pery, neváhajte použiť detský olej. Urýchli hojenie, zastaví nepríjemné svrbenie a dokáže hydratovať po dlhú dobu.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Written By
More from Redakcia
Táto dievčina si potierala ruky jablčným octom dvakrát týždenne… Neuveriteľný výsledok!
Ľudské metódy pri liečbe mnohých ochorení sú často účinnejšie ako lieky. Ich najväčšou výhodou je,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *