Ako odstrániť zarastajúce nechty na nohách bez bolestivých chirurgických zákrokov!

Zarastajúci necht na nohe môže byť veľmi bolestivý, ak sa zarýva do mäsa a neprechádza cez neho. Najčastejšie je týmto problémom postihnutý palec na nohe, ktorý sa často zapáli a v závažnejších prípadoch je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Existuje niekoľko možných príčin zarastajúcich nechtov na nohách. Po prvé, niekto mohol necht ostrihať príliš nakrátko alebo ho mohol zaobliť, ako je to v prípade prstov na nohách. Ale to by sa nemalo robiť, mal by sa strihať rovno, aby sa nemal do čoho zaseknúť.

Takisto nie je dobré, ak sú vaše nechty príliš tvrdé alebo ak ste ich poškodili nejakou činnosťou, napríklad hraním futbalu.

Tu je návod, ako sa s týmto problémom vysporiadať. Najprv si zjemnite prsty na nohách a nechty.

Do 5 litrov teplej vody dajte 3 polievkové lyžice jedlej sódy a trochu soli a namočte si do nej nohy. Keď nechty zmäknú, zdvihnite ich pinzetou a pod ne umiestnite kúsok vaty, ktorý ste predtým zakryli hygienickým uterákom.

V praxi je to všetko, čo je potrebné vykonať každý deň počas 15 dní, po ktorých zápal zmizne a necht sa môže opatrne vyrezať z mäsa. Ak sa to nepodarí, mali by ste sa poradiť s odborníkom, aby ste predišli vážnejšej infekcii.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*