Ako sa zbaviť ischiasu a bolesti chrbta pomocou tenisovej loptičky…

Sedací nerv je najdlhší nerv v našom tele, vedie od bedier až po kolená, kde sa rozdeľuje na dve vetvy. Je zodpovedný za inerváciu mnohých svalových vlákien v tejto oblasti, takže príznaky môžu byť rozsiahle. Ak je tento nerv stlačený pri výstupe z miechy, môže dôjsť k strate citlivosti, čiastočnému ochrnutiu a bolesti.

Existuje niekoľko možných príčin, ale najčastejšie sú…

  • nesprávne držanie tela
  • sedavý spôsob života
  • nízka fyzická aktivita
  • obezita
  • športové zranenia

Bolesť spontánne ustúpi približne za 6 týždňov, ale toto obdobie nemusí byť dlhé. Existuje domáci spôsob na zmiernenie príznakov.

Aké môže byť riešenie?

Okrem použitia protizápalových bylín môžete na zmiernenie bolesti použiť aj fyzikálnu metódu. Samotná technika môže spôsobiť miernu bolesť, ale to je prirodzené. Ak máte pocit, že bolesť je neznesiteľná, okamžite prestaňte.

Metóda tenisovej loptičky kombinuje účinky viacerých liečebných oblastí, ako je akupresúra, reflexná terapia a masáž.

Ako na to?
Budete potrebovať tenisovú loptičku a voľný povrch na zemi. Ľahnite si na chrbát a priložte loptičku na miesto, kde pociťujete bolesť. Pokrčte nohy v kolenách a zaťažte loptu, ale zároveň sa držte chodidlami.

Potom začnite pohybovať trupom dopredu a dozadu, doprava a doľava, pričom používajte chodidlá. Medzitým sa v podstate kotúľate po lopte, ktorá masíruje danú oblasť. Cvičenie vykonávajte 30-60 sekúnd, potom 5-10 minút odpočívajte a opakujte. Počas cvičenia sa čo najviac uvoľnite.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*