Ako sa zbaviť tuku na bruchu? Zapamätajte si – TAKTO chudli naše babičky!

Medzi mnohými diétami je niekedy ťažké zvoliť tú najvhodnejšiu, ktorú by ste dobre znášali a súčasne bola účinná. Pohánková diéta po dobu 14 dní patrí do kategórie liečebných, pomáha prečistiť organizmus a je dobre tolerovaná.

Pohánkové krúpy – líder medzi obilninami, pokiaľ ide o nutričnú hodnotu. Právom sú nazývané kráľovnami krúp, pretože obsahujú železo, meď, fosfor, vápnik, horčík, zinok a mangán.

Pohánka obsahuje menej sacharidov ako ostatné obilniny. Javí sa tak ako cenný proteínový produkt s vysokým obsahom aminokyselín. Preto je pohánková diéta pre zdravie relatívne bezpečná.

Pohánková diéta je určená nielen pre chudnutie, ale odporúča sa aj pri rôznych chorobách organizmu, pretože táto potravina znižuje hladinu cholesterolu v krvi, čistí pečeň, zlepšuje pleť a stav pokožky.

Okrem pohánky sa v tejto diéte používa kefír – užitočná potravina, ktorá stimuluje gastrointestinálny trakt. Vďaka kefíru je telo nasýtené vitamínmi A, B2, B12 a aktívnejšie odstraňuje toxíny a škodlivé látky. Výsledkom je dvojitý efekt: požadovaná strata hmotnosti a zlepšenie stavu pokožky.

14 denná pohánková diéta

VÝHODY pohánkovej diéty

Neexistujú žiadne obmedzenia ohľadom množstva konzumovanej pohánkovej kaše (môžete jej jesť toľko, koľko chcete).
Strata hmotnosti pri pohánkovej diéte nebude sprevádzaná všeobecnou únavou, závratmi, slabosťami a letargiou, ktoré sú typické pre iné efektívne diéty.
Vysoká účinnosť. Strata hmotnosti je v priemere viac ako 7 kg (v mnohých prípadoch bolo zaznamenané už v prvom týždni zníženie hmotnosti o viac ako 10 kg).
Pohánková kaša má vysoký obsah vlákniny, čo zaručuje správne čistenie čriev a pečene.
Dodržiavanie pohánkovej diéty bude sprevádzané zlepšením vzhľadu kože a nechtov (vďaka vitamínom B, rastlinným proteínom pohánky a normalizácii metabolizmu), koža sa čistí sama od seba.

Príprava kaše pre pohankovú diétu

Pohánkova kaša sa pripravuje na celý ďalší deň: nalejte 0,5 litra vriacej vody na 0,5 kg pohánky a nádobu s pohánkou do rána zabaľte do deky – pohánku nesmiete variť. Koľko pohánkovej kaše vám bude stačiť pre prvý deň, si pripravte podľa svojich pocitov (na konci diéty vám bude stačiť aj 100 gramov pohánky).

Nasledujúceho dňa bude mať pohánka podobu obvyklej pohánkovej kaše – a mala by sa jesť po dobu 14 dní. Ak sa voda úplne nevsiakla, zlejte nadbytočnú vodu a nabudúce pohánku zalejte menším množstvom vriacej vody.

Jedálniček pohánkovej diéty

Existuje niekoľko variantov jedálnička kefírové-pohánkovej diéty

Tvrdá varianta: okrem pohánkovej kaše (môžete jej jesť, koľko chcete) obsahuje jedálniček 1 liter (nie viac – menej je možné) 1% kefíru denne (za 24 hodín) – kefír môžete piť spolu s pohánkou aj samostatne.

Pri silnom pocite hladu pred spaním môžete vypiť ďalší pohár kefíru. Rýchle výsledky vás naplnia túžbou pokračovať v diéte aj cez prípadné problémy. Môžete tiež piť neobmedzené množstvo vody alebo zeleného čaju. Nevyvolávajú pocity hladu, ako napríklad prírodné džúsy.

Jemnejšia varianta: k základným potravinám – kefír a pohánka – sa pridávajú jablká a zelenina.

Približný jedálniček na jeden deň

Raňajky. Pohár nízkotučného kefíru a 100 gramov pohánky (vo forme pripravenej na konzumáciu).
Desiata. Jedno až dve jablká.
Obed. 200 gramov pohánkovej kaše a 200 g zeleninového šalátu ochuteného rastlinným olejom.
Desiata. Pohár kefíru.
Večera. Pohár netučného kefíru a 100 g pohánkovej kaše.

Pre účinnosť pohánkovej diéty musíte splniť nasledujúce podmienky:

Pite dostatok vody – 2 litre denne.
Vynechajte džúsy a sladené vody, vhodné sú čaje.
Jedzte menšie porcie.
Jedzte najneskôr 2,5 hodiny predtým, než idete spať.
Vynechajte alkohol.
Soľ používajte v minimálnom množstve.
Vylúčte všetky potraviny, ktoré nie sú uvedené v jedálničku. Odporúčané fyzickej aktivity (plávanie, domáce cvičenie, jogging, gymnastika).

Obdobná diéta pohánkovej je Pelagejina diéta je jednoduchý a dostupný systém stravovania pre chudnutie, ktorý pomohol speváčke získať krásnu postavu za pomerne krátku dobu.

Tu je približný jedálniček, vďaka ktorému speváčka stratil nadbytočné kilá:

Raňajky: Nesolená pohánková kaša. Môžete pridať med alebo sušené ovocie.
Obed: Ryba pripravená v pare, alebo netučné mäso, ako príloha pečená zelenina.
Večera: Pohanka s kefírom.
Okrem toho speváčka pravidelne športovala.

Záver:

Pohánková diéta je pravdepodobne jednou z najužitočnejších diét. Výsledkom pohánkovej diéty je strata váhy, zlepšenie psychickej pohody, zdravá pokožka, vlasy a nechty. Pohánková strava je vhodná aj ako prevencia chorôb žalúdka.

Kefírové-pohánková diéta garantuje pri správnom dodržiavaní úbytok váhy. Čím väčšiu nadváhu máte, tým rýchlejšie začnete chudnúť. Tí, ktorí pohánkovú diétu vydržali, súhlasia s tým, že efekt za vynaložené úsilie stojí za to. Po tejto diéte sa budete cítiť ako po generálnom upratovaní.

Prajeme vám plynulý a efektívny úbytok váhy. Zdieľajte informácie s priateľmi, a ak už máte skúsenosti s pohánkovou diétou, napíšte komentár.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*