Ako sa zbaviť žltých nechtov na rukách a nohách: Aké sú príčiny a aké sú použiteľné domáce prostriedky, aby boli opäť zdravé a biele…

Prečo nechty žltnú?

Čisté a zdravé nechty sú vždy oveľa pôsobivejšie, pretože sú ukazovateľom zdravia aj čistoty. Žltnutie nechtov môže byť spôsobené mnohými faktormi, ale našťastie sa to dá napraviť.

Existujú niektoré prírodné domáce prostriedky, ktoré sú celkom účinné pri odstraňovaní nepríjemného problému žltnutia nechtov. Tieto zákroky môžu obnoviť ich pôvodný vzhľad, aby ste sa mohli opäť pochváliť dokonalými nechtami.

Žlté nechty sú problémom, ktorý môže byť spôsobený používaním určitých výrobkov, ako sú laky na nechty a čistiace prostriedky, ak ich používate bez rukavíc. Existuje však viac dôvodov, ktoré spôsobujú žlté nechty, a to tieto:

  • Nedostatok živín

Ak naša strava nie je vyvážená, môžeme trpieť nedostatkom niektorých živín. Za žltnutie nechtov môže nedostatok vitamínu A a B, bielkovín, železa, vápnika a zinku. Nadbytok vitamínu A môže tiež spôsobiť zožltnutie nechtov.

  • Ochorenia nechtov

Huby sa živia keratínom nechtov, čo spôsobuje žltnutie nechtov. Trvalé užívanie tabaku môže spôsobiť, že naše nechty a prsty budú žlté.

  • Laky na nechty

Používanie nevhodných lakov alebo nepretržitej semipermanentnej manikúry zabraňuje prirodzenému dýchaniu nechtu. To sa stáva aj pri používaní umelých nechtov alebo gélov. Niektoré zdravotné problémy, ako napríklad zlé fungovanie pečene, zvyšujú hladinu žlčových pigmentov, čo môže viesť k zožltnutiu.

Ako vybieliť nechty

Keď poznáte príčinu žltkastých nechtov, môžete ich správne liečiť, aby ste obnovili zdravé nechty. V článku, ktorý práve čítate, vám navrhneme niekoľko prírodných domácich prostriedkov na zlepšenie vzhľadu vašich nechtov.

1. Citrón

Citrón je jedným z najviac bieliacich a čistiacich produktov. Odstráni škvrny, dodá vašim rukám jas a vďaka enzýmom čistí do hĺbky. Má tiež antiseptické a protiplesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú predchádzať infekciám a plesniam. Používa sa v kozmetickej starostlivosti aj na čistenie domu a veľmi ľahko sa používa. Citrónovú šťavu stačí použiť na nechty pomocou vatového tampónu a nechať pôsobiť 15 minút.

2. Biely ocot

Spolu s citrónom je ocot jedným z najsilnejších čistiacich prostriedkov, ktoré môžete použiť na čistenie pokožky aj domácnosti. V nádobe zmiešajte rovnaké množstvo horúcej vody s bielym octom a nechajte v nej ruky päť minút.

3. Jedlá sóda

Tento výrobok je tiež veľmi účinný pri odstraňovaní zažltnutých nechtov, pretože ich zároveň bieli a exfoliuje. Aby tento produkt optimálne fungoval, mali by ste ho v ideálnom prípade kombinovať s inými tekutými zložkami. Môžete ho zmiešať s trochou vody, kým nevznikne pasta, ktorou si raz denne masírujte nechty. Potom by ste ich mali vždy hydratovať kvalitným krémom na ruky.

4. Prírodný liek proti žltým nechtom

Ak zmiešate šťavu z polovice citróna, polievkovú lyžicu sódy a polievkovú lyžicu olivového oleja, získate veľmi účinný prostriedok na čistenie a bielenie nechtov. Môžete pridať aj citrónovú kôru, pretože má ešte viac vlastností ako samotná šťava.

Keď sa všetky prísady dobre zapracujú, vytvorí sa krémová konzistencia, ktorú môžeme použiť ako masku na nechty. Zmes nechajte pôsobiť asi 10 minút, aby bola účinná, potom si umyte ruky a navlhčite ich krémom na ruky. Môžete to robiť až dvakrát denne počas jedného týždňa alebo dovtedy, kým sa vám nechty nevybielia.

5. Peroxid vodíka

Ochorenia nechtov, napríklad plesne, sú problémom, ktorý mení biele nechty na žlté. Ak ste práve zistili, že sa vám zmenil vzhľad nechtov, najlepším riešením je peroxid vodíka. Pomocou vatového tampónu môžete na infikované nechty naniesť peroxid vodíka tak, že vatový tampón podržíte na každom nechte 2 minúty.

Ak Vás článok zaujal, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Táto bylina v olivovom oleji pôsobí preventívne proti rakovine pľúc, úst a vaječníkov!
Esenciálny olej z tymiánu obyčajného (Thymus vulgaris) je známy ako “tymiánový olej”...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *