Bez liekov proti bolesti sa pomocou tejto metódy môžete zbaviť bolesti hlavy za niekoľko minút!

Keď vás bolí hlava, inštinktívne si začnete trieť danú oblasť. To, čo robíte, je v podstate ako akupresúra. Akupresúra je starobylá technika, ktorá sa podobá akupunktúre, ale namiesto ihiel sa používa jemný, ale pevný tlak.

Liečba využíva vonkajšiu silu na aktiváciu životných energií. Tlak sa aplikuje pozdĺž energetických dráh s cieľom stimulovať prirodzené liečivé procesy a zmierniť bolesť, pomôcť prekonať chorobu a obnoviť rovnováhu tela.

Aj vy môžete použiť akupresúrnu masáž na zmiernenie bolesti. Krúživými pohybmi trite a masírujte nižšie uvedené body aspoň 1 minútu. Ak bolesť neustúpi do 10 minút, cvičenie zopakujte.

HE GU bod

Tento bod sa nachádza na ruke medzi palcom a ukazovákom. Ak ho chcete nájsť, natiahnite chrbát ruky a stlačte svalovú časť kože medzi dvoma prstami. Pomáha zmierniť migrénu, závraty, bolesť čeľuste, hnačku, zápchu, bolesť žalúdka a zápal dutín.

Bod SHUAI GU


Tento bod sa nachádza približne 2,5 cm nad horným oblúkom ucha. Masáž pomáha zmierniť migrénu, závraty, vracanie a hučanie v ušiach. Pre maximálny úžitok sa odporúča masírovať tento bod na oboch stranách hlavy.

Body TIAN ZHU

Ide o dva body, ktoré sa nachádzajú na oboch stranách krčnej chrbtice pri spodine lebky. Ich masírovanie pomáha proti bolestiam hlavy, upchatiu nosa, stuhnutej šiji, horúčke, bolestiam v krku, ramien a chrbta, závratom, poruchám pamäti a nedostatočnej koncentrácii.

Body YINGXIANG

Sú to dva body vedľa nosných dierok na línii, kde sa stretávajú nos a líca. Jemným tlakom na tieto body zmiernite bolesti hlavy, preťaženie, problémy s dutinami, alergie, nosovú sliznicu a rozmazané videnie. Masáž týchto akupresúrnych bodov pomôže zmierniť upchatie nosa, aj keď máte akútnu infekciu dýchacích ciest.

ZAN ZHU body

Tieto dva body sa nachádzajú na kostiach na vnútornej strane obočia. Tlakom na ne môžete zmierniť bolesti hlavy, opakované kýchanie, sennú nádchu, psychózu, stuhnutý krk, závraty, rozmazané videnie a problémy s očami.

Bod YINTANG

Známe aj ako tretie oko, ktoré sa nachádza uprostred medzi obočím. Ľahkým tlakom zmiernite bolesti hlavy, závraty, únavu očí a nespavosť. Ak ste sa dostatočne nevyspali alebo pracujete pri počítači, masáž tohto bodu je tiež užitočná.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*