Biele zuby bez zápalov nemusia byť len želaním. Skúste túto pastu a presvedčte sa sami!

Ochorení ústnej dutiny, zubov a ďasien je veľa. Zubný povlak, zubný kameň, zápal ďasien, parodontitída… Určite ste to všetko už počuli. Zápal ďasien je v západnom svete bežným problémom. Predpokladá sa, že rozsiahla chronická infekcia ďasien (zápal ďasien) prispieva k ochoreniu srdca.

Výskumníci sa domnievajú, že používanie rastliny neem (alebo indiánskej rastliny Azadirahta) v zubnej starostlivosti pomohlo vidieckym Indom predchádzať ochoreniam zubov a ich strate, hoci nemajú prístup k moderným zariadeniam zubnej starostlivosti alebo špecializovaným produktom.

Neem sa používa na ničenie patogénnych baktérií, čistenie rán a ochranu infikovanej kože. Jeho antibakteriálne vlastnosti môžu pomôcť eliminovať baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz a prispievajú k zápachu z úst. Neem má vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť bolesť a tak môže zmierniť nepríjemnú bolesť zubov.

Má tiež protizápalové vlastnosti a dokáže ničiť baktérie, ktoré spôsobujú zápal ďasien a zubný kaz. Soľ môže zmierniť opuch ďasien a bojovať proti abscesovej infekcii. Mätový olej má protizápalové a antiseptické vlastnosti. Zároveň osviežuje dych.

Toto je recept na domácu zubnú pastu. Väčšinu týchto zložiek nájdete v obchodoch s prírodnými produktmi alebo na internete.

Táto domáca zubná pasta bojuje proti zápalu ďasien a bieli zuby.

Zloženie:

  • 85 g morskej soli
  • 170 g jedlej sódy
  • Sušené listy stévie alebo prášok zo stévie
  • 1/2 čajovej lyžičky neemového prášku
  • 5 kvapiek mäty piepornej

Spôsob prípravy:

Všetky ingrediencie spojte dohromady. Zmiešajte ich, kým nevznikne jednoliata hmota. Uchovávajte v nádobe s vekom.

Vzhľadom na to, že používanie neemu v starostlivosti o zuby nemá na rozdiel od fluoridu žiadne vedľajšie účinky, mnohí ľudia chcú zmeniť spôsob starostlivosti o svoje zuby.

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Tieto 2 príčiny zvyšujú riziko rakoviny prsníkov! Nikto nás však nevaruje…
Chceme vás preto poprosiť, aby ste si tieto informácie nenechali len pre...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *