Bolesť, ktorú by ste nikdy nemali ignorovať: Môže mať fatálne následky!

Bolesť je jedným z hlavných a najvýraznejších spôsobov, ktorými sa nám telo snaží oznámiť, že niečo nie je v poriadku. Tieto bolesti by sme nemali podceňovať, pretože sú jedným z najdôležitejších signálov, ktoré naše telo vydáva.

Okrem toho môžu tieto bolesti priniesť veľmi negatívne účinky, ktoré by ste určite nečakali. Bolesť jednej časti tela môže znamenať, že niečo nie je v poriadku s inou časťou tela, ale vy o tom nemusíte ani vedieť.

Každá bolesť, ktorá trvá dlhšie ako týždeň, by sa mala vyšetriť, najmä ak sa týka nižšie uvedených častí tela. Ignorovanie tejto bolesti vás môže dokonca zabiť.

1. Srdce

Ľudia, ktorí pociťujú bolesť v ľavej časti hrudníka, by mali vyhľadať lekársku pomoc, pretože ide o jeden z príznakov problémov so srdcom. Pozornosť by ste mali venovať najmä bolesti v ľavej časti tela, pretože je spojená so srdcom.

2. Pľúca

Máte bolesti v hornej časti ramien alebo krku? Pravdepodobne máte problémy s bránicou alebo pľúcami.

3. Pečeň a žlčník

Bolesť krku a horných končatín môže byť tiež prvým príznakom, že s týmito dvoma orgánmi nie je niečo v poriadku, najmä ak sa bolesť vyskytuje častejšie na pravej strane. Pri tomto probléme buďte obzvlášť opatrní, pretože tieto bolesti môžu byť trvalé.

4. Žalúdok a pankreas

Ak vás bolí žalúdok a chrbát, môže to znamenať, že máte problémy s týmito dvoma orgánmi. Podľa štatistík má viac ako 50 % pacientov trpiacich chronickou pankreatitídou silné bolesti chrbta. Tieto bolesti by ste tiež nemali ignorovať.

5. Hrubé črevo

Ak máte bodavú bolesť v pravom podbrušku, môže to znamenať, že máte problémy s hrubým črevom. Zle fungujúce hrubé črevo a konečník sa zvyčajne prejavujú bolesťou v strednej časti podbruška. V takom prípade rýchlo navštívte lekára.

6. Tenké črevo a slepé črevo

Ak máte pulzujúcu bolesť v oblasti pupka, možno budete musieť skontrolovať funkčnosť tenkého čreva. Ak sa u vás táto bolesť vyskytne, oznámte ju včas svojmu lekárovi a popíšte mu ju.

7. Obličky

Problémy s obličkami je niekedy ťažké diagnostikovať, pretože bolesť môže vyžarovať do rôznych častí tela, napríklad do spodnej časti chrbta, podbruška, panvy alebo stehien.

8. močový mechúr

Problémy s močovým mechúrom sa zvyčajne prejavujú bolesťou v dolnej časti panvy, vpredu a po stranách.

9. Vaječníky

Zápal vaječníkov spôsobuje silnú, bodavú bolesť v ich oblasti. Bolesť sa môže presunúť do prednej časti brucha. Nikdy neignorujte bolesť z falošných príznakov. Poraďte sa so svojím lekárom a v prípade potreby absolvujte ďalšie vyšetrenia.

Zdieľajte tento informatívny článok aj s ostatnými. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*