Bravčová masť, ktorá je často zavrhovaná, je oveľa prospešnejšia ako si myslíte!

Bravčová masť alebo sadlo je zavrhované neprávom. Je oveľa prospešnejšie, než si myslíme. Obávate sa, že masť je to najhoršie, čo si môžete dať k jedlu? My vám ukážeme, že to tak nie je. Dokonca vám ukážeme, že to môže byť presne naopak. Sadlo totiž rozhodne nie je tak škodlivé, ako sa o ňom hovorí. Stačí ho konzumovať striedmo a s mierou a dokonca môžete svojmu telu prospieť. Pozrite sa na všetko, čo o ňom musíte vedieť.

Obsahuje mnoho dôležitých látok

Sadlo obsahuje celý rad dôležitých látok. Napríklad vitamín B4, ktorý ovplyvňuje metabolizmus bielkovín, predchádza skleróze a dokonca podporuje regeneráciu pečene. Ďalej obsahuje vitamín E, ktorý posilňuje steny krvných ciev a dokáže minimalizovať prípadný vznik krvných zrazenín. Tiež má vplyv na regeneráciu tkanív.

Opomenúť ďalej nemožno ani vitamín D, ktorý má vplyv na metabolizmus, na vstrebávanie vápnika, rovnako ako dokáže spomaľovať aj rast rakovinových buniek. K tomuto všetkému by sme mali pridať aj selén, ktorý je pomocníkom pri ochrane pred voľnými radikálmi. Ďalej masť obsahuje aj zinok, ktorý zlepšuje dodávky kyslíka a podporuje bunkový rast.

Je tu aj cholesterol

Sadlo obsahuje aj cholesterol. Z časti ten zlý, čo je dôvod, prečo mnoho ľudí tento produkt neodporúča. Už ale zabúdajú na to, že obsahuje aj ten dobrý, bez ktorého sa naše telo nezaobíde. V tej chvíli hovoríme o masti ako o niečom, čo nie je až také škodlivé, ako sa na prvý pohľad zdalo. Áno, negatíva má, ale čo pozitíva?

Príde vhod v mnohých situáciách

Sadlo môže byť dokonca nevyhnutným pomocníkom pre naše telo, v mnohých situáciách. Hodí sa pri celkovej vyčerpanosti, pretože nám pomôže nabrať a udržať energiu. Ďalej je masť odporúčaná tomu, kto je vystavený pravidelnej a veľkej fyzickej námahe. Vhodné môže byť aj v prípade močových kameňov, alebo pri problémoch s pečeňou. Opomenúť však nemožno ani to, že všeobecne by sa mal jeho príjem zvýšiť počas zimného obdobia.

Sadlo však môže mať pozitívny vplyv na elimináciu bolesti kĺbov, rovnako ako má vraj pomáhať aj s plešatosťou. Postup aplikácie je v tomto prípade rovnaký. Stačí iba pravidelne mazať na konkrétne miesta na vašom tele.

Vhodné je aj v kozmetike

Sadlo nie je vhodné iba vo chvíli, keď chcete zlepšiť zdravie. Veľa žien vám potvrdí, že sa hodí aj vo chvíli, keď chcete zlepšiť a tiež podporiť krásu. Hodí sa napríklad na bežnú hydratáciu pokožky a odstránenie suchosti. Ďalej jej dokáže dať lepšiu pružnosť, vie ju tiež vyhladzovať a dokonca dokáže masť eliminovať vznik akné. Pozitív má viac ako dosť a ako vidíte, mazanie na chlieb nie je jediná možnosť jej využitia.

Zdieľajte tento článok ďalej…

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*