Brilantné! V zime môžete mať veľa nových cibuliek bez sadenia!

Na jar je trh plný vitamínmi nabitej jarnej cibuľky a chrumkavých reďkoviek, ale je ťažké čakať na tento okamih. Najmä preto, že vo februári už máme málo vitamínov a naše telo volá po chlorofyle.

Koľko jarných cibuliek môžete zjesť naraz? Radi by sme zjedli 3-4 zväzky, ale jarnej cibuľky nie je nikdy dosť. Ak ste ako ja a zbiehajú sa vám pri tejto myšlienke sliny, neváhajte a vyskúšajte túto metódu.

Ukážeme vám, ako si doma rýchlo a jednoducho vypestovať tucet jarných cibuliek. V súčasnosti to nie je problém, pretože jarnú cibuľu môžete dostať kedykoľvek počas roka. Stačí zájsť do supermarketu a jarná cibuľka sa na vás usmeje zo stánku so zeleninou.

Nielenže však nemajú žiadnu chuť, ale ich obsah vitamínov sa blíži k nule. Keď uvidíte, aké jednoduché je vypestovať si jarnú cibuľu doma, už nikdy nebudete kupovať cibuľu z obchodu.

Pozrime sa, ako si doma pripraviť chutnú, chrumkavú jarnú cibuľku?

Zloženie:

  • 1 veľké a pevné nylonové vrecko
  • piliny
  • cibuľky

Príprava:

  1. Dno vrecka naplňte 2-3 cm hrubou vrstvou pilín, trochu ich zalejte vodou, ale nerozstrekujte ju. Odrežte hornú polovicu cibúľ, ako je znázornené vo videu, a potom ich umiestnite koreňovou stranou nadol do otrúb tesne vedľa seba.
  2. Ústie nylonového vrecka zaviažte, ale nevytláčajte z neho vzduch. O 5-6 dní uvidíte na cibuľke malé zelené výhonky. Táto metóda je veľmi jednoduchá, takže môžete mať čerstvú zelenú cibuľu po celý rok.
  3. Ak nemáte piliny, nevadí, môžete ho nahradiť vrstvou alebo dvoma navlhčeného toaletného papiera. Cibuľky v ňom budú tiež pekne rásť. Pozrite si nasledujúce video a uvidíte, ako sadiť cibuľu.

Ak sa Vám tento nápad páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*