Budete prekvapení, čo sa deje s vaším telom po nalakovaní nechtov!

Ako všetci vieme, nie je vhodné príliš časté používanie laku na nechty. Vaše nechty sa začnú vysušovať a začnú žltnúť. Ukázalo sa však, že tento typ kozmetiky môže spôsobiť oveľa vážnejšie poškodenie vášho zdravia. Nechceme od vás, aby ste úplne upustili od lakov na nechty. Namiesto toho vám však ponúkame zoznam negatívnych účinkov.

Čo je pre vaše zdravie najnebezpečnejšie?

Nebezpečenstvo lakovania nechtov spočíva v jeho toxicite. Niektoré moderné kozmetické prípravky na starostlivosť o nechty obsahujú tieto komponenty, ktoré môžu vážne poškodiť vaše zdravie:

Toluén – rozpúšťadlo, ktoré dodáva nechtom hladký povrch a zachováva pigment. Toluén môže ovplyvniť centrálny nervový systém a spôsobiť reprodukčné poruchy. Bolesti hlavy, slabosť, mdloby a nevoľnosť sú len niektoré z pravdepodobných následkov použitia laku na nechty.

Formaldehyd – bezfarebný plyn, ktorý pomáha zvyšovať životnosť laku. Ak trpíte alergiami, kontakt s formaldehydom môže spôsobiť dermatitídu a možné chemické popáleniny. V závažnejších prípadoch môže spôsobiť poruchy srdcového rytmu, kŕče a rakovinu.
Na vôňu sa používa dibutylftalát. Prítomnosť tejto nebezpečnej zložky môže spôsobiť endokrinné poruchy, gynekologické ochorenia a ochorenia dýchacieho traktu.

Vedci vykonali štúdiu so skupinou 24 žien. 6 hodín po maľovaní nechtov väčšina účastníčok vykazovala zvýšenú hladinu difenylfosfátu – derivátu trifenylfosfát, ktorý sa tvorí v procese metabolizmu.

10 hodín po začiatku experimentu sa hladiny difenylfosfátu v telách všetkých účastníčok zvýšil na 7-násobok normy. Tieto výsledky sú naozaj alarmujúce !!!

Ako si vybrať správny lak na nechty, ktorý nepoškodzuje vaše zdravie?

Niektoré balenia a fľaštičky na nechty majú špeciálne označenie:

„5-Free“ znamená, že výrobok neobsahuje formaldehyd, jeho derivátové živice (formaldehydové živice), toluén, dibutylftaláty alebo gáfor.

„3-Free“ znamená, že lak neobsahuje iba tri škodlivé zložky: formaldehyd, dibutylftalát a toluén.

Pred zakúpením laku na nechty najprv venujte pozornosť zložkám a pamätajte – vaše zdravie je vo vašich rukách!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*