Budete veľmi milo prekvapení, keď zistíte osem zaujímavých vecí, ktoré ste o tejto bielej tabletke nevedeli!

Existujú možnosti využitia, kedy ho nemusíte prehĺtať, ale kedy ho rozomeliete a využijete ako základ domácich produktov na rôzne problémy.

V čom všetkom môže byť prospešný?…

  • Pomocník pri kožných problémoch

To, na čo sa zameriame ako prvé, sú kožné problémy. Nie sú ničím výnimočné a ľudia hľadajú rôzne cesty a možnosti, ako ich môžu eliminovať. Pomôže práve Aspirin. Odporúčaný je ako tomu, kto má akné, tak i ľuďom, ktorí majú rôzne vyrážky a ďalšie problémy s kožou.

To preto, že jednou z látok v tomto lieku je kyselina salicylová, ktorá pôsobí blahodarne práve na ľudskú pleť.

  • Dobrá voľba ak máte lupiny

Párkrát si prejdete vlasy a dopadne to tak, že vaše ramená sú plné lupín? Ak áno, nemusí to byť len šampón, čo vám pomôže. Dobrým pomocníkom môže byť práve Aspirin. Ten blahodarne pôsobí na vlasovú pokožku a znižuje jej problémy a tak aj tvorbu lupín.

Pomoc je v takom prípade jednoduchá. Stačí tabletku rozdrviť a následne už len zmiešať s vaším šampónom.

  • Uľavuje po bodnutí hmyzom

Bodol vás komár, alebo dokonca osa? Ak sa potrebujete zbaviť danej bolesti, nie je nič jednoduchšie, než mať po ruke Aspirin. Ten však neprehĺtajte, keďže toto nie je ten druh bolesti, na ktorú by bol priamo určený pri svojom klasickom použití.

Správna cesta k užitiu je spojená s tým, že si z neho nachystáte pastu. A to tak, že ho rozdrvíte a zmiešate buď s trochou vody, alebo s trochou oleja. Potom už stačí len aplikovať na konkrétne postihnutie miesto.

  • Využívajte ho proti zarastaniu chĺpkov

Keď fúzy alebo chĺpky zarastajú, je to veľmi nepríjemné. Nielen, že to bolí, ale objavujú sa aj početné pupienky. Zamedziť tomu pritom môžete práve pomocou Aspirinu. Aj tu je na mieste vytvoriť si pastu rovnako, ako v predchádzajúcom návode.

Po každom oholenie ju aplikujte na dané miesta rovnako, ako krémy. Nechajte pôsobiť zhruba 10 minút a potom opláchnite vodou. Uvidíte, že problémy so zarastaním chĺpkov alebo fúzov budú minulosťou.

  • Skvele s ním upracete:

Nemusíte utrácať za drahé a rôznorodé čističe, ktoré sú určené do kúpeľne. To preto, že na čistenie tejto miestnosti môžete využiť aj Aspirin. Ľahko s ním odstránite zvyšky mydla, klasický vodný kameň a ďalšie škvrny, ktoré sú na obkladoch, na umývadlách aj v sprchových kútoch bežné.

Príprava čističa je veľmi jednoduchá. Stačí rozpustiť 2 tablety tohto lieku v 1 litri vody a už môžete začať s čistením.

  • Je dobrým pomocníkom pri odstraňovaní škvŕn

Nielen pracie prášky, alebo špeciálne produkty na odstránenie škvŕn sú tým, čo dokonale funguje vo chvíli, keď sa vytvorila škvrna, ktorú potrebujete čo najrýchlejšie odstrániť. Pokiaľ sa jedná o škvrnu napríklad na koberci alebo na gauči, rýchlo rozmiešajte Aspirin vo vode a touto zmesou začnite dané miesto čistiť.

Pokiaľ sa jedná o škvrny na vašom oblečení, je najlepšou možnosťou vytvoriť rovnakú pastu, naniesť ju na škvrnu, nechať chvíľu pôsobiť a potom dáte daný kus oblečenia klasicky do práčky.

  • Príde vhod aj vašim rastlinám.

Aj tu môžete využiť jeho veľkú silu. A ako? Postačí, keď jednu tabletku rozpustíte v jednom litri vody. A touto vodou budete rastliny na záhrade alebo aj v kvetináči iba zalievať.

K čomu to povedie? V prvom rade dokážete eliminovať škodcu, ďalej podporíte rast rastlín a ako tretí výhodou je to, že sa zbavíte prípadných plesní, ktoré môžu vaše kvety alebo iné rastliny aktívne napádať.

  • Pomáha v prípade bradavíc

V súvislosti s nimi koluje celý rad rôznych babských rád, ako ich odstrániť. Ak hľadáte postup, ktorý je naozaj spoľahlivý a ktorý funguje, nie je nič lepšie, než dať na našu radu. Tá je spojená s tým, že použijete tento prášok.

Nič s ním nerobte, len ho na bradavicu priložte a prelepte náplasťou. Takto ho nechtoch pôsobiť cez noc. Všetko s novou tabletkou opakujte aj nasledujúce noci a uvidíte, ako bradavice rýchlo mizne.

Páčil sa Vám tento článok? Nezabudnite ho zdieľať aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*