Buďte opatrní s čajovníkovým olejom! O týchto vedľajších účinkoch vám nikto nepovedal!

O pozitívnych účinkoch čajovníkového oleja na naše zdravie sme len počuli, ale jeho používanie má aj negatívne dôsledky. Pozrime sa, čo treba mať na pamäti pri používaní čajovníkového oleja. Nie je pre každého!

Ak sa u vás vyskytne niektorý z nasledujúcich problémov, mali by ste vedieť, čo je jeho príčinou.

 • 1# Alergická reakcia
  Čajovníkový olej by sa nikdy nemal používať perorálne, pretože môže spôsobiť alergickú reakciu. Stojí za to vedieť, že jeho aplikácia nielen na sliznice, ale v niektorých prípadoch môže vyvolať aj alergickú reakciu pri aplikácii na lokalizovanú oblasť kože.
 • 2# Zlý dych
  Niektoré recepty na ústnu vodu odporúčajú používať čajovníkový olej kvôli jeho antibakteriálnym účinkom. Hoci ide už o zriedenú formu, je zbytočná, pretože v ústach vytvára nepríjemný zápach a môže zhoršiť chuťový vnem, ako aj spôsobiť pocit pálenia na jazyku.

 • 3# Ospalosť
  Ak máte pri pravidelnom používaní čajovníkového oleja často pocit, že zaspíte, radšej ho prerušte, pretože aj to môže byť vedľajší účinok.
 • 4# Alergia na pokožku hlavy
  Pravidelne sa odporúča ako prírodný prostriedok na liečbu lupín na hlave, avšak, bohužiaľ, mnoho ľudí uvádza podráždenie pokožky hlavy.
 • 5# Podráždenie kože
  Je tiež osvedčeným prostriedkom na liečbu výskytu akné. Ak spozorujete, že vás pokožka páli, svrbí, je červená, prestaňte ho používať, pretože aj to je častý príznak. Ak ho chcete použiť, vždy ho najprv vyskúšajte na malej, menej viditeľnej oblasti pokožky.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*