Čierne bodky budú minulosťou s touto super maskou!

Hydratácia, starostlivosť o pleť a dobrá výživa sú najlepšími spojencami peknej a zdravej pokožky. Pokiaľ sa chcete zbaviť otravných čiernych tukových bodiek, potom vám vrelo odporúčame tento skvelý trik. Jeden z najlepších pomocníkov v boji proti tuku a baktériám je citrónová šťava. Tá je dobrá nielen na vnútorné užívanie, ale aj na prípravu rôznych domácich kozmetických prípravkov.

Tiež sa ukázala ako účinný prostriedok na uzatváranie kožných pórov, zosvetlenie kože a potláčanie vyrážok, obzvlášť na stmavnutých miestach po opaľovaní na slnku. Druhým skvelým spojencom zdravej a čistej pleti na tvári je vaječný bielok. No a teraz už nasleduje recept na veľmi efektívnu masku, ktorá vám pomôže zbaviť sa nepríjemných čiernych bodiek.

Ingrediencie
  • 1 vaječný bielok (opatrne ho oddeľte od žĺtka)
  • 1 čajová lyžička čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy
Príprava a použitie
  1. Najprv rozmiešajte vaječný bielok tak, aby ste získali hladkú hmotu. Potom doň pridajte citrónovú šťavu a opäť dobre zamiešajte.
  2. Umyte si tvár teplou vodou a odstráňte z nej všetky nečistoty.
  3. Štetcom s prírodnými štetinkami naneste masku na celú tvár okrem okolia očí.
  4. Poznámka: Pokiaľ sa maska ​​náhodou dostane do oka, rýchlo ho opláchnite teplou vodou.
  5. Nechajte masku pôsobiť približne 20 až 25 minút.
  6. Umyte si tvár.
  7. Potom, čo masku kompletne odstránite, aplikujte na tvár váš bežný denný krém. Obzvlášť vhodný je krém s harmančekovým základom.
Ak sa Vám tento tip páči, podeľte sa oň aj s ostatnými :).

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*