Čistenie pečene hrozienkovou vodou: Vyskúšala som to a som milo prekvapená. Dodržiavajte 4 dni po sebe a zlepší sa aj váš tráviaci systém!

Počuli ste už niekedy o výhodách hrozienkovej vody? Je to fantastická a vynikajúca prísada do stravy a najmä pre zdravie pečene. V týchto článkoch zvyčajne navrhujeme jednoduché a prírodné prostriedky na detoxikáciu a posilnenie pečene.

Dnes budeme hovoriť o konkrétnom prostriedku na očistu pečene pomocou hrozienkovej vody.

Aké je teda tajomstvo hrozienkovej vody?

Podporuje biochemické procesy v pečeni, ktoré zlepšujú účinnú detoxikáciu krvného obehu. Výhody hrozienkovej vody pochádzajú najmä zo samotného hrozna, čo pravdepodobne viete.

Ak budete túto kúru dodržiavať štyri dni po sebe, zistíte, že sa váš tráviaci systém zlepší a budete mať oveľa viac energie. Premeškáte túto príležitosť?

Viete, aké sú výhody hrozienkovej vody?
  • Lekári zvyčajne odporúčajú jesť hrozienka ráno, pretože pomáhajú lepšie sa starať o srdce, eliminujú zlý cholesterol, znižujú hladinu triglyceridov, zabraňujú zápche a žalúdočným ťažkostiam.
  • Hrozienka sú prirodzeným zdrojom vitamínov a minerálov, ale ich prospešnosť sa ešte zvýši, ak sa konzumujú vo vode, v ktorej sa namáčajú. Dôvodom je, že sa tým znižuje obsah cukru a zároveň sa využíva tento liečivý elixír pre pečeň.

Dovoľte nám to vysvetliť!

Prírodný zdroj antioxidantov

Je dôležité si uvedomiť, že hrozienka sú jedným z najlepších prírodných zdrojov antioxidantov. Stačí si uvedomiť, že ide o sušené hrozno, ktoré je bohaté na bioflavonoidy, ktoré vás chránia pred voľnými radikálmi a posilňujú obranyschopnosť vášho tela v boji proti chorobám.

Hrozienka a hrozienková voda sa tradične používajú na prevenciu rôznych ochorení srdca a pečene. Je potrebné mať na pamäti.

Pomáha detoxikovať telo

Ako už viete, pečeň aj obličky sú kľúčovými orgánmi na čistenie krvi, pretože odstraňujú toxíny a ťažké kovy, ktoré sa hromadia v tele a môžu spôsobiť ochorenie.

Niekedy však tieto dôležité funkcie brzdí zlý výber potravín, konzumácia príliš mastných jedál alebo zlé každodenné návyky.

Pitie hrozienkovej vody počas štyroch dní v kuse aspoň raz za mesiac pomôže vašej pečeni lepšie vykonávať jej funkcie, najmä detoxikáciu, a jej účinky si určite všimnete.

Zlepšuje trávenie

Pitie hrozienkovej vody je jednoduchá, ale účinná metóda na prečistenie krvného obehu, podporuje dobrú funkciu pečene a zároveň zlepšuje tráviaci systém.

Podporuje oddeľovanie žalúdočných kyselín, a tým pomáha lepšie spracovať potravu a vstrebať živiny. Tieto výhody začnete pociťovať približne do dvoch dní po začatí liečby hrozienkovou vodou.

Ako pripraviť hrozienkovú vodu?

Potrebujete:

  • 2 šálky vody (400 ml)
  • 150 gramov hrozienok

Príprava:

 

  1. V prvom rade odporúčame starostlivo vyberať kupované hrozienka. Vyhnite sa veľmi lesklým, pretože tento lesk nie je prirodzený a v skutočnosti pochádza z chemickej úpravy, ktorú podstúpili, aby vyzerali atraktívnejšie. Hľadajte hrozienka tmavšej farby, ktoré nie sú ani príliš tvrdé, ani príliš mäkké. Vyberte si celé hrozienka a uistite sa, že sú čisté.
  2. Hrozienka dobre umyte a odložte bokom.
  3. Dve šálky vody zohrejte, kým nezovrie. Potom pridajte hrozienka a nechajte ich 20 minút povariť. Ale ešte ste neskončili. Musíte ich nechať namočené vo vode cez noc.
  4. Na druhý deň ráno vodu sceďte a trochu ju zohrejte. Môžete ju piť veľmi horúcu alebo vlažnú, ako vám najviac chutí, ale je veľmi dôležité piť ju nalačno po prebudení. Potom musíte počkať 30 až 35 minút, než začnete s jedlom.

Najlepšie je robiť to niekoľko dní po sebe a všetko si pripraviť do večera, aby ste mohli vodu vypiť priamo, keď vstanete z postele. Nezabudnite, že túto liečbu by ste mali dodržiavať aspoň štyri dni.

Vždy si vyberajte hrozienka tmavšej farby a uistite sa, že neprešli žiadnym spracovaním, ktoré by mohlo byť škodlivé pre vaše zdravie.

Kupujte organické hrozienka alebo ich kupujte v obchodoch so zdravou výživou, kde viete, že neboli pestované s použitím chemikálií alebo pesticídov.

Túto liečbu môžete absolvovať raz mesačne, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky. Najdôležitejšie zo všetkého je, aby ste sa vyhli vysokému príjmu cukru, ktorý sa nachádza v hrozienkach.

Ak budete zároveň dodržiavať nízkotučnú diétu s dostatkom ovocia a zeleniny, výrazne zlepšíte celkový zdravotný stav pečene a hrozienková voda je výborným doplnkom vášho každodenného jedálnička.

Ak Vás tento článok zaujal, zdieľajte ho aj s Vašimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*