Čo mnohí rodičia nevedia: Toto odlišuje deti narodené cisárskym rezom od ostatných!

Cisársky rez je typ operácie, pri ktorej sa dieťa vyberie z maternice pomocou chirurgického zákroku. Umelý pôrod je druhý názov pre cisársky rez. Môže ísť o plánovaný alebo núdzový pôrod.

Cisársky rez je najčastejšie potrebný vtedy, keď je ohrozený život matky alebo plodu.

V niektorých prípadoch je cisársky rez jedinou možnosťou úspešného pôrodu. V niektorých prípadoch ženy žiadajú o tento typ operácie, aby počas pôrodu netrpeli pôrodnými bolesťami.

Výhody cisárskeho rezu

Vzhľadom na špecifickú povahu cisárskeho rezu koluje vo verejnosti mnoho mylných predstáv a domnienok. Tu je 5 mylných predstáv:

1. Hyperaktivita

Predpokladá sa, že cisársky rez môže byť príčinou perpetuum mobile rastúceho dieťaťa. Hyperaktivita je pohromou dnešnej doby. Pravdou je, že tento druh správania nie je ani zďaleka spôsobený cisárskym rezom a pri rozumnej výchove sa tomuto problému dá predísť.

2. Problémy intelektuálneho rozvoja

Deti narodené cisárskym rezom sú ihneď po narodení zaregistrované u pediatra a neurológa. Netrápte sa tým! Je to bežný postup, ktorý sa vykonáva ako preventívne opatrenie. Ak sa u dieťaťa zistí vývojová abnormalita, zvyčajne sa na tom podieľa viacero faktorov, nielen cisársky rez.

3. Fyzická zaostalosť

Cisársky rez si nevyžaduje špeciálny vývojový program. Fyzické zaostávanie môže byť spôsobené vniknutím plodovej vody do dýchacích ciest, čo sú komplikácie neskorého prvého príjmu vzduchu a anestézie.

Riziko komplikácií sa zvyšuje v prípade záchranného cisárskeho rezu, keď telo matky nemá čas pripraviť sa na pôrod. Ale aj tak sa riziko len zvyšuje!

4. Častý plač

Intenzívny stres počas pôrodu aktivuje rôzne hormóny a posilňuje nervový systém dieťaťa. Pri cisárskom reze tento životne dôležitý proces chýba, takže dochádza k menším poruchám neurologických a fyziologických funkcií.

Rôzne problémy nervového systému sú len jedným z možných rizikových faktorov. Ale toto nie je diagnóza!

5. Nízky obsah materského mlieka

U detí narodených cisárskym rezom sa mozgová činnosť obnoví až na 9. deň. U prirodzene narodeného dieťaťa sa mozog normalizuje v prvý deň. Niekedy je vylučovanie mlieka matiek narušené antibiotikami, hoci materské mlieko zabezpečuje správny a harmonický vývoj dieťaťa.

Aby ste predišli tomuto typu problému, je dôležité, aby operáciu vykonal kvalifikovaný lekár, aby ste sa nemuseli obávať. Absencia mlieka je zvyčajne spôsobená len stresom!

Každá operácia je spojená s určitými rizikami. Vždy sa oplatí všetko si dobre premyslieť, pripraviť sa a vedieť, že úspech zabezpečia dve veci: Dobrá starostlivosť o vaše dieťa a kvalifikovaný lekár. Nech je vaše dieťa zdravé!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*