Čo pridať do šampónu, aby vám rýchlejšie rástli vlasy? Pozrite si tieto prírodné prostriedky!

Na jeseň a v zime sa veľa ľudí sťažuje na stav svojich vlasov, ktoré sú lámavé, suché a veľmi ťažko upraviteľné. Zároveň stále snívame o bujných a dlhých prameňoch, a tak sme schopní minúť majland za profesionálnu kozmetiku a kadernícke kúry. Stojí za to si uvedomiť, že pomôcť môžu lacné a bežne dostupné prostriedky. Predstavujeme niektoré z nich – stačí pridať trochu do šampónu.

Komplexná starostlivosť o vlasy

Keď bojujeme s nadmerným vypadávaním vlasov a všimneme si, že rastú veľmi pomalým tempom, treba sa poobzerať nielen po poličke s kozmetikou. Veľa závisí aj od našich návykov, v ktorých si často dovoľujeme robiť chyby. Pravidelné používanie kulmy, žehličky alebo teplovzdušného fénu dobrému stavu vlasov neprospieva. Pozor si treba dať aj na stravu, v ktorej by nemali chýbať vitamíny B, A, C, D, biotín, zinok a železo.

Domáce prostriedky na rast vlasov

Ak chcete zlepšiť stav vlasov a urýchliť ich rast, oplatí sa používať prírodné zložky. Nemusíme sa hneď zapájať do viacstupňovej a komplikovanej starostlivosti. Rôzne druhy kondicionérov, masiek a pleťových vôd síce umocnia výživný efekt, no vlasy môžete zregenerovať už vo fáze umývania. Ako urýchliť rast vlasov? Do šampónu stačí pridať jednu zložku z nášho zoznamu.

Všestranné aloe vera

Už veľmi dlho je známy svojimi ošetrujúcimi vlastnosťami. Aloe dokáže upokojiť pokožku spálenú nadmerným slnením, upokojiť neduhy po bodnutí hmyzom, neutralizovať svrbenie a zlepšiť vzhľad pokožky. Niekoľko polievkových lyžíc čerstvo vylisovanej šťavy sa tiež odporúča naliať do fľaše šampónu. Nielenže urýchli rast vlasov, ale pomôže aj vysporiadať sa so suchou a svrbivou pokožkou hlavy. Oveľa jednoduchšie sa zbavíte lupín, ktoré môžu mnohým ľuďom vziať všetko sebavedomie.

Manuka med: Nielen pre gurmánov

Ľudové liečiteľstvo využíva liečivé vlastnosti rôznych druhov medu už po stáročia. Špecifickosť z Nového Zélandu si získala popularitu pomerne nedávno. Má povesť najzdravšieho medu na svete. Niekedy sa používa na liečbu kožných ochorení, preležanín a folikulitídy. Urýchli aj rast vlasov, dodá vlasom lesk a zároveň hodvábnu jemnosť.

Ricínový olej pre rast vlasov

Manuka med síce nie je najlacnejším produktom, no ricínový olej kúpite v lekárni pomerne lacno. Nemal by chýbať v kozmetickej taštičke ľudí, ktorí bojujú s nadmerným vypadávaním vlasov, pretože tento jav dokáže dokonale brzdiť. Bude stimulovať rast nových vlasov, takže pri pravidelnom používaní si rýchlo všimneme zmenu ako „baby hair“. Okrem toho má ricínový olej antibakteriálne a fungicídne vlastnosti. Reguluje vylučovanie kožného mazu, takže sa ukáže ako náš spojenec, keď sa vám vlasy rýchlo mastia.

Citrónová šťava: Blond vlasy ju budú milovať

Tu je ďalší osvedčený spôsob pestovania vlasov, ktorý nezruinuje našu peňaženku. Citrónová šťava je skutočná vitamínová injekcia, ktorá nám zároveň dodá príjemný pocit osvieženia. Musíte však počítať s tým, že má aj zosvetľujúce vlastnosti, preto sa odporúča najmä pre blond vlasy. Neodporúča sa používať na farbené vlasy, ak si chcete dlhodobo zachovať požadovaný odtieň.

Zelený čaj na šampón: Účinok vás prekvapí!

Odporúča sa ako hodnotný doplnok jedálneho lístka, no tentokrát odporúčame zamerať sa na jeho ošetrujúci účinok. Zelený čaj podporuje rast vlasov vďaka prítomnosti vitamínov C a E, ako aj polyfenolov v jeho zložení. Na kefe alebo hrebeni zostalo v posledných týždňoch oveľa viac vlasov ako zvyčajne? Do šampónu dáme trochu čaju. Môžete si z neho pripraviť aj regeneračný oplach a použiť ho na záver umývania vlasov. Takto ich spevníme a zjemníme – oveľa ľahšie sa upravujú, stanú sa príjemnejšími na dotyk. Zvýši sa aj ich objem, čo je dôležité najmä vtedy, keď sme zaznamenali výrazné straty.

Ak je pre Vás článok zaujímavý, zdieľajte ho aj s ostatnými:).

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*