Čo vám v lekárni nepovedia: Toto sa deje s vaším telom, keď užívate rybí olej každý deň! Posledný bod prekvapí hlavne ženy!

Kardiovaskulárne ochorenia sú v našej krajine na čele rebríčka úmrtí. Ukázalo sa, že tieto choroby sú u Eskimákov takmer neznáme a vďačia za to živinám, ktoré pravidelne konzumujú, ale my ich konzumujeme menej často. Ide o rybí olej.

Rybí olej obsahuje deriváty esenciálnych mastných kyselín, ktoré udržiavajú zdravé srdce, cievy a mozog, majú protizápalové vlastnosti a sú prospešné pre celé telo. Ak budete konzumovať rybí olej každý deň, môžete tieto výhody očakávať aj v budúcnosti.

 • 1 – Znížené riziko kardiovaskulárnych ochorení
  Výhody omega-3 mastných kyselín spočívajú v tom, že znižujú zápal v tele, čím znižujú riziko aterosklerózy, nehovoriac o znižovaní hladiny triglyceridov v krvi.
 • 2 – Podporuje funkciu mozgu
  Podporuje funkciu nervových buniek a komunikáciu medzi nimi, pretože sa vo veľkom množstve nachádza v membráne nervových buniek. Môže tiež zabrániť Alzheimerovej chorobe, zlepšiť funkciu mozgu, reakčný čas a neurologický vývoj plodu rastúceho v maternici.
 • 3 – Posilňuje imunitný systém
  Pravidelná konzumácia rybieho oleja podporuje aj imunitný systém.
 • 4 – Odďaľuje zhoršovanie motorických funkcií: Hoci rybí olej nie je veľmi účinný pri liečbe artritídy, je účinnejší pri jej prevencii. V skutočnosti sa zistilo, že ľudia žijúci v blízkosti mora sa menej často sťažujú na bolesti kĺbov.
 • 5 – Získajte energiu po cvičení rýchlejšie
  Pravidelné užívanie rybieho oleja môže odstrániť zápal a bolesť svalov po cvičení, takže môžete trénovať intenzívnejšie a častejšie.
 • 6 – Efektívnejšie zvládanie stresu, zníženie depresie
  Mastné kyseliny obsiahnuté v rybom oleji sú polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré zvyšujú produkciu serotonínu, ktorý je zodpovedný za zlepšenie nálady. Rybí olej zohráva dôležitú úlohu aj pri liečbe a prevencii depresie a úzkosti.
 • 7 – Zdravšia pokožka
  Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam dokáže tiež potlačiť alebo odstrániť zápaly kože a akné. Suchá pokožka a vlasy môžu byť tiež minulosťou. Pomáha hojeniu rán a zmierňuje ekzémy.
 • 8 – Extra vitamín
  V rybom oleji sa v závislosti od značky nachádzajú aj ďalšie vitamíny, ako napríklad vitamín E alebo D, ktoré je tiež dôležité dopĺňať.

+1 Zväčšenie veľkosti prsníkov
Výskum ukázal, že polynenasýtené mastné kyseliny môžu mať tiež vplyv na veľkosť pŕs ako prírodný prostriedok na zväčšenie pŕs.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!
Written By
More from redakcia
Odkedy takto používam cesnak, každý chce poznať moje tajomstvo!
Ľudia sa v súvislosti s cesnakom všeobecne delia na dva tábory. Niektorí...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *