Čo znamenajú čísla na váhe? Toto by mal vedieť každý ešte pred tým než sa bude vážiť.

Váha je často krát predmetom nálady mnohých žien. Veľa žien ráno vyskočí z postele a prvé čo urobí je, že stúpi na váhu.

Stáva sa ale, že človek drží diétu a čísla na váhe sú stále rovnaké. alebo dokonca ukazujú viac ako predtým. Ako je to možné?

Faktory ovplyvňujúce kolísanie hmotnosti

1) Množstvo vody

To najdôležitejšie čo je potrebné zvážiť je množstvo vody. Organizmus sa snaží udržať vodu v rovnováhe. Čím menej vody dostáva, tým viac sa ju snaží udržať aby zachoval svoje správne fungovanie.

2) Glykogén

S každým gramom sacharidov, ktoré sú uskladnené v tele sú zároveň uskladnené aj 3 gramy vody. Ak večer zjete kúsok sladkej torty, ráno stúpite na váhu a vydesíte sa, že vám pribudlo ďalšie kilo. Vedzte však, že to nie je kilo tuku ale kilo vody. Tej sa ľahko zbavíte.

3) Menštruačný cyklus

Hmotnosť ženy sa mení v závislosti menštruačného cyklu. Nielen kvôli zvýšenej chuti do jedla ale aj kvôli opuchom. Najviac sa to prejavuje behom posledného týždňa pred začatím nového cyklu. Ak si nechcete pokaziť náladu, váženie v tomto období neodporúčame.

4) Opuchy

Ak zvýšite príjem soli v strave, s veľkou pravdepodobnosťou sa dočkáte hmotnostného skoku na vašej váhe hore. Pokiaľ budete soliť menej, efekt bude opačný. Silné opuchy môžu znamenať aj poruchu obličiek.

Správna hmotnosť podľa POHLAVIAVEKU a VÝŠKY

Pokiaľ sledujete svoju hmotnosť mali by ste mať predstavu o tom aká váha je k vášmu pohlaviu, výške a veku primeraná.

Tabuľka ideálnej váhy na druhej strane >

Written By
More from Redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *