Deti nepotrebujú antibiotiká, aby sa uzdravili! Mikrobiologička hovorí pravdu!

Pravidelné užívanie liekov alebo silných liekov, antibiotík oslabuje imunitný systém. Väčšina z nás pri prvých príznakoch prechladnutia beží k lekárovi po lieky. Lieky však zabraňujú prirodzenému priebehu choroby.

Najlepšie je nepotláčať chorobu, ale tlmiť príznaky prírodnými potravinami a bylinkami a ovocím bohatým na vitamíny a minerály. Lieky oslabujú imunitný systém a ten bude pri ďalšom ochorení bojovať len veľmi málo, ak vôbec.

Je tiež veľmi dôležité, aby sme naše deti chorobne nechránili pred patogénmi. Samozrejme, ruky by sme si mali umývať pred každým jedlom alebo keď sa odniekiaľ vrátime, prípadne po návšteve nemocnice, ale nemusíme používať antibakteriálne prostriedky neustále.

To po čase oslabí našu odolnosť voči baktériám. Je v poriadku, ak dieťa zje jablko, ktoré spadlo zo stromu v našej vlastnej záhrade, ak nebolo postriekané, alebo ak vytiahne novú cibuľu zo záhrady a zje ju.

“Časté používanie dezinfekčných prostriedkov na ruky, antibakteriálnych mydiel, sprchových gélov a antibiotík narúša imunitnú rovnováhu,” hovorí mikrobiologička Marie-Claire Arrieta.

Je dôležité, aby bol organizmus od útleho veku vystavený drobným škodlivinám a patogénom, pretože ho posilňujú a zvyšujú jeho odolnosť. Táto nedostatočná odolnosť môže neskôr viesť k vzniku mnohých ochorení, ako sú alergie, obezita a chronické ochorenia dýchacích ciest.

Odborníci tvrdia, že deti, ktoré vyrastajú vo vidieckom, menej sterilnom prostredí, sú odolnejšie voči chorobám.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*