Dlho sa mi v živote nedarilo, no potom som objavila tieto 3 pravidlá. Keď som ich začala dodržiavať, nešťastie ma opustilo a začalo sa mi dariť.

Naše emocionálne rozpoloženie je veľmi komplikovaná záležitosť, najmä v situáciách keď sa nám nedarí a nič nám nevychádza, sa emočne dostávame do tzv. začarovaného kruhu, z ktorého sa nedá von. Snažíme sa nájsť vnútorné šťastie, no cesta k nemu je čoraz viac kľukatejšia a začínajú nás prepadať myšlienky, že nájsť ju je nemožné.

V jeden deň sa pohádame s niekým blízkym a cítime sa vyčerpaní, chorí a smutní ešte ďalšie dva dni. Niekto z rodiny neustále nenápadne poukazuje na všetky naše nedostatky a my proti nemu nevieme bojovať.

Každá drobnosť sa nás dotýka až sa dostaneme do bodu, kedy sa začneme sami seba pýtať, či nie je chyba v nás. Sme slabí, cítime sa zblúdení a pod tlakom. Prečo? Všetky naše choroby, žiaľ, nespokojnosť so životom či hnev, nás opantávajú ako pavučina. No aj to je len dôsledok našej mysle. Zabúdame na to najdôležitejšie. Žiť v harmónii so sebou samým.

Pravidlo troch pravidiel

Východné múdrosti sa harmóniou a súladom so sebou samým zaoberajú už celé veky. A verte, že čo-to už o tom naozaj vedia a my by sme si z ich múdrych slov mohli brať príklad.

Pokračovanie článku >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*